Első allampapir vétel?

Figyelt kérdés

Most nyitottam ügyfélkapun keresztül értékpapírszámlát és szeretnék egy kis kezdő segítséget kérni.

Próbáltam mobilkincstáron 5000 forintért elsőre PMÁP-t vásárolni utalással. Írta hogy tranzakció rögzítve, kb mikor jelenik meg ez az összeg?

Illetve ingyenes az utalás ide ugye?

2 millió forintot szándekozom betenni 5 éves PMÁP-ba. Bármilyen jótanácsot

segítséget elfogadok.



2022. máj. 30. 06:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és ma vettem 5000 forintért. Nem is tudok többet venni, vagy csak ma nem?
2022. máj. 30. 08:24
 2/18 A kérdező kommentje:
Vagy vásároljak kártyával?
2022. máj. 30. 11:04
 3/18 anonim ***** válasza:
PMÁP asszem a következő munkanapon jelenik meg az egyenlegben.
2022. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbb, ha beutalod a saját kincstári pénzszámládra és azt használva vásárolsz. Konkrétan úgy egész biztosan nincs semmilyen díj. Kártyás vásárlásnál már nem vagyok benne biztos.
2022. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Fordítva. Az utalásért fizetni kell, ha a számlavezető bankod díjat számít fel érte (amire a kincstárnak semmi ráhatása); a kártyás vásárlás mindig, minden körülmények között díjmentes a vevőnek.
2022. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Holnap kora délelőtt a számládon lesz. Ha kértél sms-szolgáltatást, akkor sms-ben is jelzik. Onnantól kezdve a kincstár honlapján belül már azt tehetsz a pénzeddel, amit akarsz.
2022. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Lehet buta kérdés, de mikor tudom legkorábban eladni ezeket amit most vettem?
2022. máj. 31. 05:03
 8/18 anonim ***** válasza:
Bármikor el tudod adni, akár holnap is, de az anyagi veszteséggel fog járni. Levonnak belőle visszaváltási díjat - ha jól rémlik, az most 2% -, szóval várjál vele, amíg legalább valamennyi kamat halmozódik fel.
2022. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De mikor mobilkincstárban rámegyek az eladásra, azt írja nincs kiválasztható értékpapír.
2022. máj. 31. 07:53
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval addig nem merek 2 millióért venni, míg nem látom biztosan, hogy tényleg mozditható ez az összeg.
2022. máj. 31. 08:06
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!