Ezért börtön jár?

Figyelt kérdés
Nagypapám elhunyt áprilisban, minden hónapban kapott fogyatékosságit. Le lett jelentve a halála és a mai nap mégis megérkezett a bankszámlájára a 23 ezer forintos pénz. Erre anyum levett belőle 10ezret, azt mondta teljesen elfelejtette hogy nem szabad. Ez bűncselekmény,nem? Holnap reggel elmegyek a bankba és visszautalom a pénzt, ha a 10ezret is visszaadom ugye nem lesz gond? :(
2022. máj. 3. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha visszaadod a pénzt, akkor nem bűncselekmény, hanem tévedés.

Ha megtartod és elköltöd, akkor viszont bűncselekmény + polgárjogi felelősség (vagyis vissza is kell adni).

2022. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
A bankszámláján csak ez az összeg van, semmi más? Szerintem nem visszautalni kellene, hanem jelezni az illetékesnél, hogy mi történt, és ők sztornózzák.
2022. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogyatékosságit utólag utalják. Tehát ha múlt hónapban hunyt el a nagyapád, akkor még a múlt hónapra, vagyis 2022 áprilisára jár. Vagyis a 2022 május hónapban a 2022 április havit utalták. És mivel a nagyapád még áprilisiban még élt, de még áprilisban elhunyt. Igy 2022 áprilisára jár még a teljes hónapra jogosan. Tudom mert én is fogyatékosságit kapok, és mindig utólag a tárgy hónapot követően küldik. Tehát még, jogos, és jár. Majd már 2022 júniusában, nem fogják utalni a 2022 május havit. Tehát senki semilyen büncselekményt nem kövtett el. De még szablysértést sem.
2022. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
10e Ft-ért nem fognak senkit se börtönbe zárni.
2022. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Raadasul nem artana szolni a bankban hogy a tulajdonos elhunyt. Ha csak nincs a bankban megadva a halala esetere szemely aki hasznalhatja a szamlat es anyadnak nincs meghatalmazasa arrol hogy hasznalhatja az apja kartyajat akkor biza mas bcseket is elkovetett.

A bankszamlajan levo vagyon hagyatek resze, nem lehet hozzanyulni. Max ha van megadva halaleseti hasznalo.

2022. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhunyt bankszámlája felett nem lehet rendelkezni a hagyatéki tárgyalásig. Ha anyud számlájára ment, akkor ez van. Jelzitek hogy már nem kell sajnos. Részvétem.
2022. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyen összegekért nem jár börtön, max köteleznek a visszafizetésre és valamennyi bírságot kapsz.
2022. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!