Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltartozást / NAV tartozást...

Hiteltartozást / NAV tartozást / jelzáloghitelt örökli-e az utód?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a szüleim elképesztő idióta, felelőtlen módjára halmozták a hiteleket, több tíz millió ft-os hiteleik vannak és NAV végrehajtás is.


Mi utódok ezt biztosan nem tudnánk kifizetni. Nem akarunk örökölni semmit sem tőlük, mert amúgy sincs semmijük, csak tartozásuk. El is váltak, mi is elköltöztünk tőlük, felnőttek vagyunk, függetlenek akarunk tőlük és az idióta hozzáállásuktól lenni.


Kérdés az, hogy ha elhunynak, márpedig mindenképp hamarabb fognak elpatkolni, mint amíg visszafizetnék a hitelt, automatikusan öröklődik-e ez a tartozás és onnantól kezdve a mi hitelünk lesz és rajtunk követelik majd jogosan, mi isszuk meg a levét? vagy amennyiben nem járulunk hozzá, (semmilyen papírt nem írunk alá ami örökléssel kapcsolatos, feltéve, ha kell...) akkor nem kell félnünk, hogy rajtunk akarják behajtani?


Sajnos jogokkal egyáltalán nem vagyunk tisztában, mert az iskolákban nem ezt tanítják, az egyetemet végzett jogász barátunk sem tudja, mert neki sem ezt tanították sajnos, hanem a római jogot. De ez most mindegy is.


Neten próbáltam utánajárni, de a szöveg bonyolultsága miatt nem volt egyértelmű, hogy most igen, vagy nem.



Kérem csak olyan válaszoljon, aki ezzel biztosan tisztában van. Egymásnak ellentmondó válaszokat nem akarok olvasni.


Egyébként ha örököljük, akkor valószínűleg öngyilkosok leszünk, mert kizárt, hogy több tízmillió ft-ot fogunk fizetni olyan felelőtlen döntésért, amihez mi nem járultunk hozzá és erősen tiltatkoztunk is.



2019. jún. 15. 00:02
1 2
 1/11 Armstrong01 ***** válasza:
Tartozást csak annyit örökhetsz amennyit az adósság fejében el tudnak venni. Ha le mondotok róla megy a következő örökösre a rangsorban amíg vége nem lesz. Ha le mondotok az örökségről akkor mindenről le mondotok! Nincs olyan, hogy csak pozitívat örököltök. De ahogy olvastam nem fenyeget az titeket.
2019. jún. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amíg élnek az ősök, addig le lehet mondani az örökségről. Ha már meghaltak, akkor a hagyatéki tárgyaláson vissza lehet utasítani az örökséget. Én is így csináltam anno, hasonló okokból.
2019. jún. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

"Elpatkolni"?


Szép. Függetlenül attól, hogy mennyire adósították el magukat, még a szüleitek, és valószínűleg felneveltek benneteket úgy, ahogy. Ez azért megér némi tiszteletet...


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak éppen megütötte a "fülemet", és igencsak zavarta még úgy is, hogy nekem egy alkoholista, durva ember volt az apám.


A kérdésre válaszolva: Ha a szüleid meghalnak, és Te még nem patkoltál el addigra, akkor örökölsz utánuk. Mind a vagyonukat, mind a tartozásukat. Ha még életükben nem mondasz le az örökségről, akkor az elhalálozásuk után a hagyatéki eljárás során van rá lehetőség, hogy visszautasítsd az örökséget. Ilyenkor mindent visszautasítasz, tehát a vagyont és a hiteleiket is. Ezek kézen fogva működnek csak, úgy nem működik, hogy az ingatlan kell, de a tartozások nem.


A soron következő örökösre megy tovább a "vagyon". Ha mindenki visszautasítja, akkor az államé lesz a legvégén mind a vagyon (ha van), mind a tartozásuk.

2019. jún. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az örökséget vissza lehet utasítani a hagyatéki tárgyaláson.
2019. jún. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jól mondják, tényleg vissza kell utasítani ilyen esetben az örökséget.


A jogász barátod meg adja vissza inkább a diplomáját, ha ennyit nem képes megkeresni (nem fejből kell tudni, bár látod, hogy a gykn 5 nem jogász is volt, aki csípőből rávágta a választ), hanem utánanézni is elég lett volna. Még a Google is 10ms alatt megmondja.

2019. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Azért ez ennyire nem egyszerű, mint egy hiteltartozás.

Ugyanis nem elég hozzá az, hogy örkös vagy, és az örökrészed erejéig te vagy az adó megifzetésére kötelezett. Az art szerint ugyanis csak akkor válik kötelezettséggé, ha a NAv ezt határozattal előírja, szóval nem elég hozzá a hagyományos hagyatéki tárgyalás. Mondd meg az ügyvédnek, artot is olvasson, ne csak a ptk-t.

2019. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az egyetemet végzett jogász barátunk sem tudja, mert neki sem ezt tanították sajnos, hanem a római jogot.


ez meg nettó marhaság.

2019. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6-os!


A NAV bevárja a hagyatéki tárgyalásról szóló jegyzőkönyvet. Ha az örökös elfogadja az örökséget, akkor az elhunyt tartozását átvezeti az örökös adószámlájára, ha nem fogadja el, akkor nem teszi.

2019. jún. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, és? Mondtam, hogy nem? Azt mondtam, a nav határozattal kötelezi, nem pusztán hagyatéki alapján fizet. Amíg nincs határozat, hiába van benne a hagyatékban, az egy nem létező tartozás.
2019. jún. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es! Ha benne van a hagyatékban, tartozás lesz, az mellékes, hogy ki, mikor írja elő. A lényegen nem változtat. Tartozás lesz, minden más csak részletkérdés. :)
2019. jún. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!