Az oroszok kapcsán ez a rubelben fizetés a gázért, ez mit jelent valójában? Nem mindegy?

Figyelt kérdés
Nem világos, hogy miért jó ez az oroszoknak, vagy mit számít egyáltalán? Az EUR egy erősebb pénz, miért nem az a jobb nekik. De egyébként meg nem mindegy, végülis az érték ugyanannyi, akármibe váltják. Továbbá ez az egész gondolom nem fizikailag történik, olyan nagy összegről van szó, hogy ezek csak szémok egy banknál, nem aktatáskákban lévő valóságos EUR vagy rubel, nem?

2022. ápr. 29. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ha nem kp-ben gondolkozunk, hanem banki tranzakcióban, akkor nem létezik az árfolyamkülönbség?
2022. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is ugyanezek a kérdéseim, én sem értem. Nem mindegy miben fizetnek? Ugyannyi 377 ft is mint 1 euro.

Akkor nem mindegy hogy rubelben vagy kiskutyafarkában kapja e a pénzt? Ugyannyit kap.

2022. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rubelben fizetünk a ruszkiknak akkor a devizapiacon lesz kereslet a rubel iránt és nem fog elértéktelenedni teljesen.
2022. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha rubelben fizetünk a ruszkiknak akkor a devizapiacon lesz kereslet a rubel iránt és nem fog elértéktelenedni teljesen."


Ha egy kényszer miatt van rá kereslet egyetlen tranzakció miatt, az mások keresletét miben befolyásolja???


Ha meg az eladást nézzük, ha azáltal hogy egy gáztranzakció miatt rubelt akar venni valaki, és ezért a rubel eladók versengenek, az megváltoztatja azonnal az árfolyamot, vagyis 377 tegnapi rubel és mondjuk 400 mai rubel és 1EUR ugyanúgy ugyanazt az értéket képviseli (bocsánat nem tudom az árfolyamot, ezért most forinttal írtam a példát).

2022. ápr. 29. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A dollár dominanciájának felszámolásáról szól, a fizetőrendszer is dollár alapú, amivel előszeretettel szankcionálnak,jelen esetben az oroszokat. Az amerikai globális hatalom egyetlen tartópillére a petrodollár (a dollár mögött nincs aranyfedezet) , a nyersolajat kizárólag petrodollárban lehetett vásárolni, ha más fizetőeszközt is elfogadnak, akkor Amerika mint globális világhatalom megszűnik létezni.

Kína is kötött nemrég szerződést Szaúd-Arábiával, ők jüanban fizetnek az olajért...

2022. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!