Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tennie, ha kártyás...

Mit lehet tennie, ha kártyás fizetésnél több pénzt vettek le a számlámról, mint amennyit valójában fizettem?

Figyelt kérdés
A Hervisben fizettem 3999 forintot, amit kártyával fizettem ki. Ám az utána kapott SMS-ben azt írták, hogy levették az összeget, viszont az egyenlegem szerint nem 3999 forintot vettek le, hanem több, mint 10000-t. Ilyen esetben mit lehet tenni?

2017. nov. 19. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
szépen a blokkal meg a banki iagzolással visszasétálsz...
2017. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

1 netbankban megnézed a számlatörténetet

2 felhívod a bankod telefonos ügyfélszolgálatát

3 ha tényleg jogtalan vilt az összeg leemelése a banknál indítasz reklamációt

2017. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Barátnőm egyszer automatikusan ütötte a zöld gomb-pin kód-zöld gom kombót, és csak a második zöld után ért el az infó a tudatáig, hogy véletlenül egy nullával több szerepelt a kijelzőn, így 7 ezer helyett 70 ezret vontak le. Mondjuk ő ezt ott, abban a pillanatban jelezte, azonnal intézkedtek az üzletben és visszautalták neki a különbözetet. Szóval ha ők hibáztak, oda menj vissza a blokkal, egyéb esetben a bankodba.
2017. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nos, ez valahogy sehogy sem stimmel:

1.- Ha paypass-al fizettél, akkor 5 ezer ft felett már nem lehet csak érinteni, hanem kódot is kell ütni - ergo az már csak feltűnt volna, hogy nem érintéssel fizetsz, hanem megkérnek a kódnyomogatásra.

2.- ha meg eleve kódosan fizettél, meert nem paypass-os a kártyád, akkor a kód beütése előtt van módod ellenőrizni, hogy mekkora az összeg, amire rányomsz.


Ha meg a pénztártól való távozás után (mondjuk illegálisan) vették le szerinted az összeget, akkor meg még egy sms-t kellett volna, hogy kapjál.


Mondd csak, nem vásároltál máshol is kártyával, amit esetleg elfelejtettél? Vagy nem fizettél valamit mást kártyával, ami még nincs lekönyvelve (telefon, villany, gáz, posta, stb), de az egyenlegeden már le van vonva - mert ott illik mindig a pontosan felhasználható összegnek szerepelnie.

2017. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Kártyás tranzakcióról kapsz egy bizonylatot a boltban. Azon mekkora összeg van?
2017. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
nekem is sántít a dolog... egy módon vehetnek le többet: ha a tranzakció közben alszik a vevő... meg ahelyett, hogy visszamenne a bizonylattal, felhívná a bankot, megnézné a netbankot, kiír egy kérdést a gyakorira, a legfontosabb oldalra, mert mi biztos jobban fogjuk tudni, mint az illetékesek... már bocs, de hogy ennyire életképtelen legyen valaki...
2017. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de megmondanád, hogy vasárnap mégis melyik bankba menjek? Mert tudtommal nincs nyitva, és a hétvégén csak sürgősségi ügyintézés van. Ez nem életképtelenség kérdése, de mivel semmi ilyen információt nem találtam a neten, mégis hol kérdeztem volna meg a hétvége közepén? De persze én vagyok a hülye, amiért ezen az oldalon felteszek egy kérdést, amikor arra találták ki.

A többieknek pedig köszönöm a választ.

2017. nov. 20. 01:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Írta valaki, hogy most menj be????
2017. nov. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
24/7ben van telefonos ügyfélszolgálat és netbank
2017. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

"mégis hol kérdeztem volna meg a hétvége közepén"


Telefonos ügyfélszolgálat? napi 24 órában heti 7 naprendelkezésedre áll, nyilván nem véletlenül. Esetleg a bankod honlapján tájékozódás?

2017. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!