Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fiatalon saját lakás hitelre,...

Fiatalon saját lakás hitelre, vagy inkább bérlés?

Figyelt kérdés
Szerintetek megéri huszonévesen lakás önerőért teperni, minden fillért félretenni rá? Vagy ráérünk majd 30 felett ezzel foglalkozni, addig jó a bérlés is?

2022. ápr. 28. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%
#10: Sok esetben a törlesztőrészlet alacsonyabb, mint az albérlet. Mondjuk albérlet mellett még az önerőre is félre tenni, na az már nem egyszerű. De pont ezért nem értem, miért mennek sokan albérletbe 22-23 évesen? Én nem szégyelltem, hogy a szülőkkel éltem.
2022. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 Én sem szégyellnék a szüleimmel lakni.... Csak az én szüleim vidéken élnek a semmi közepén egy kisvárosban, ahol semmi nincsen. Úgy telt az egész gyerek és kamaszkorom, hogy elmentem iskolába, majd utána mentem haza és maximum kiültünk a barátaimmal a temető parkolóba beszélgetni mint a csövesek vagy sétálgattunk fel-alá a kihalt utcákon. Nem tudtam olyan nyelvet tanulni, amit szerettem volna. Nem tudtam olyan sportot vagy hobbit űzni (vagy maximum ugye otthon, egyedül amire volt lehetőség), amit szerettem volna. Nem tudtam diákmunkát vállalni a szünetekben. Nem tudtam sehova beülni a barátokkal egy pizzára, egy limonádéra, egy kávéra, semmire. Barátkozni maximum az osztálytársaimmal tudtam (vagy a suliban, de másokkal nem nagyon volt kapcsolatunk) mert nem volt lehetőség eljárni máshova, beszélgetni, barátkozni. Megváltás volt mikor az egyetem miatt végre el tudtam költözni otthonról, hogy végre kiszabadulok onnan és normális életem lehet. A bejárás a távolság és a közlekedés miatt nem volt opció, így először kollégiumban laktam, majd albérletbe mivel nem vettek fel minden évben. Most is albérletben lakom, mert ez az egyetlen lehetőségem, ha szeretnék tanulni, dolgozni vagy egyszerűen csak bármit is csinálni. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, nem tartom cikinek vagy szégyellnivalónak mikor valaki a szüleivel él, de én az előbb felsorolt okokból soha a büdös életben nem költöznék haza.
2022. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#12: Hát igen, ilyen esetben persze érthető. Én egy megyeszékhelyen nőttem fel, a kertvárosban. De ugye itt azért volt és van élet. Ha a barátaimmal akartam valami programot, akkor be tudtam biciklizni a városba, de még gyalog is csak fél óra volt a központ.

A vidéki élet nyugis ugyan, de szerintem maximum nyugdíjas korban érdemes kiköltözni. Ezért nem értem pl. testvéremet, hogy miért vidéken építkezett (jó, mert ott a falusi CSOK-ot felvéve olcsóbb volt, de akkor is). Most 7 éves az unokahúgom, még 5-6 év és tutira azt fogom hallani, hogy veszekszik a szüleivel, hogy miért kell nekik a faluban lakni, mikor az összes barátnője a városban van...

2022. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#12: diakmunkat miért nem? Balatonon rengeteg diák munka szokott lenni szállással.
2022. ápr. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!