Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fiatalon saját lakás hitelre,...

Fiatalon saját lakás hitelre, vagy inkább bérlés?

Figyelt kérdés
Szerintetek megéri huszonévesen lakás önerőért teperni, minden fillért félretenni rá? Vagy ráérünk majd 30 felett ezzel foglalkozni, addig jó a bérlés is?

2022. ápr. 28. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Saját lakás hitelre
Bérlés
31 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Budapestről van szó.
2022. ápr. 28. 15:30
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Én az első fizetésemtől eltettem 20%-ot. Nem agyaltam ilyenen, hogy mikor akarok lakást venni.

Aztán amikor emelkedett a fizetés, akkor a %-ot is emeltem.

Szerintem jó, ha ez szokássá válik.


Csak évekkel később kezdtem el gondolkozni, hogy akkor most már lakásvásárlásra kéne készülni.

2022. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Hosszú távon a saját éri meg szerintem. De amíg nem volt pénzünk addig mi is albiztunk.

Kevés fizetés esetén a maximális spórolást tartottuk fontosnak, később 40-50% felrerakast.

2022. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudok rá általános választ mondani, élethelyzettől függ. Ha semmi nagyobb örökség nincs kilátásban és csok-babakölcsön sem játszik, akkor érdemes lehet elkezdeni gyűjteni. De például ha már Bp-ről van szó, nem ritka, hogy nagyiék meghalnak, van egy omladozó házikójuk valamelyik keresettebb részen, a vállalkozó megveszi a telket az örökösöktől 300 misiért hogy építsen rá egy újabb 100 lakásos kaptárt, jut belőle az unokáknak is lakásra 40-60 guriga fejenként. Ilyen helyzetben inkább buliznék és verném a pénzt, vaterék úgyis csorgatnak pár tízmilliót amint ez bekövetkezik. Ha csokos-babahiteles játékos valaki, akkor megint fölösleges gyűjtögetni, mert ha van pár milliója plusz babatámogatás mellé 10 millió, máris megvan az önerő, mellé csoki, ha bírja a méhe akkor gyakorlatilag a vételár 40-60 százaléka ingyen volt, a többit meg kinyögi 20-30 év alatt.
2022. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Saját részre soha nem vennék lakást.

Olcsó albérletben élünk, és két lakásunk ki van adva.


Vegyél lakást hitelből, add ki, és maradj albérletben.

2022. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

#4 ezt a 40-60% ingyen dolgot azért fejtsd már ki légy oly kedves. Három gyerekes csok, babavaro és saját telek (felujitando vagy akár bontandó házzal adott nekünk de sokaknak még ez se)


Hogy lesz 60, de legalább 40%-ban ingyen családi házunk?

2022. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha 30 után kezdesz gyűjtögetni, az már régen rossz! Huszonévesen kell önerőre gyűjtögetni és én albérletre se dobtam ki a pénzt, hanem addig a szülőkkel éltem.
2022. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

"Olcsó albérletben élünk, és két lakásunk ki van adva."

Ennek mi értelme? Ha drágábban tudod kiadni, mint amennyiért te bérelsz, akkor vacakabb helyen laksz és ráadásul nem is vagy benne olyan szabad.

2022. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Huszonévesen. Mi tavaly vettünk 20X évesen és megérte az az 5-7 év spórolás. Azóta a lakásunk értéke még jobban kilőtt, és kevesebbet fizetünk törlesztőre, mint a mostani albérleti díjunk lenne egy ugyanekkorára, ezen a környéken.

Igaz addig meg kellett húznia nadrágszíjat, de most meg annál jobb úgy lefoglalnom nyárra a 2 nyaralást, hogy tudom, hogy erre már nem kell gondolnom.

2022. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én huszonévesen inkább választom az albérletet. Most lehet mondani, hogy hosszútávon jobban megéri a sajátra gyűjteni, a törlesztő sem több, a végén a tiéd lesz, csak mennek fel az árak, minél előbb el kell kezdeni gyűjteni stb., de szerintem ez azért nagyon változó, hogy konkrétan kinek mi éri meg jobban. Én 23 évesen jelenleg még egyetemre járok és terveim szerint 26 évesen fogok végezni. Fogalmam nincs, hogy utána majd hol szeretnék vagy hol tudok elhelyezkedni, hogy pontosan mennyit fogok keresni, hogy milyen szükségleteim és igényeim lesznek lakás terén, hogy egyedül fogok-e élni vagy lesz párom stb., tehát még csak 3 évre sem terveznék így előre nemhogy több, márpedig a lakásvásárlás egy több tíz éves projekt. Valamint jelenleg hitelt sem tudnék felvenni. A jelenlegi keresetemből félre tudok tenni ugyan, de az a lakásárakhoz mérve gyakorlatilag aprópénz. Nem hiszem, hogy pályakezdőként nagyságrendekkel többet keresnék majd és akkor is meglesznek ugyanazok a költségeim mint bérleti díj, rezsi, kaja, utazás stb. Az nem opció, hogy hazaköltözzek a szülőkhöz és most is lakótársakkal lakom, ez sem kifejezetten olcsó, ha minden költséget beleszámolok. Én nem tartom reálisnak azt, hogy így spórolva belátható időn belül összejöjjön annyi pénz, hogy az már egy értékelhető önerőt kitegyen és hitelt vehessek fel hozzá, amit aztán még megint fizethetek szinte életem végéig. Úgyhogy én emiatt inkább úgy vagyok vele, hogy spórolok és odafigyelek arra, hogy mindig legyen némi félretett pénzem, de nem gyűjtök tudatosan lakásra mert esélytelennek érzem. Inkább szeretnék most a lehetőségeimhez képest jól élni, megengedni magamnak azt amire vágyom minthogy nyomorogjak azért, hogy majd öreg koromban legyen egy lakás a nevemen.
2022. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!