Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Esnek a részvények? Lehet egy...

Esnek a részvények? Lehet egy újabb gazdasági világ válság?

Figyelt kérdés
Akinek van befektetése az mit csinál? Illetve mit csináltok? Ide oda teszitek vagy inkább most kiveszitek?

2022. ápr. 26. 20:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

"Mit jelent a shortolás? Most kell venni?"

Nem. A shortolás azt jelenti, hogy most adok el. Drágán adom el. Ha szakad a piac, majd később olcsón, vásárlással zárom a pozíciót. A brókerem kölcsönzi addig a terméket (amit shortolok), ameddig vissza nem vásárolom.

2022. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem én intézem. A bankom intézi, csak sz.rul... igazából most kezdek ismerkedni a tőzsdézèssel. De jobbnak gondolom ki venni a pénzt és én magam foglalkozni vele.
2022. ápr. 27. 15:39
 13/19 A kérdező kommentje:
Jah am köszi a válaszokat! 😁😘
2022. ápr. 27. 15:40
 14/19 A kérdező kommentje:
Esteleg erre egy tipp? Vegyem ki a bankból és én magam foglalkozzak vele? Bár én nem igazán értek hozzá... Viszont piszkálja a csőrömet az a mínusz 200ezer Ft.
2022. ápr. 27. 15:41
 15/19 anonim ***** válasza:

Ne azon izgulj most hány Ft mínuszba vagy, hanem inkább azon hány % mínuszba vagy. Ha most ez a -200 000 FT meghaladja a -50% veszteséget akkor már elgondolkoznék rajta hogy kivegyem e.


Másfelől az a csúnya igazság, hogy ha te oda adod valakinek kezelni a pénzed, neki rohadt mind egy, hogy te nyereséges vagy veszteséges vagy e, csak az számít, hogy le tudja e vonni belőle a kezelési költségeket és a többi.


Azt meg sose felejtsd, hogy brókertől pénzügyi tanácsadótól, csak azt fogod hallani 90% ban, hogy vegyél és 10% esetleg azt, hogy várj még vele. De azt sosem fogod tőlük hallani, hogy mikor add.


Te pénzed, te felelősséged. Ha más kezébe adod akkor ne sírj, hogy esetleg kevesebb lesz belőle.


Inkább olvass utánna, hogy hogyan működik a gazdaság, mi az alapja neki, a pénz miéty inflálódik ill. hogyan deflálódik, miért keletkeznek időnként kisebb nagyobb válságok, kerslet kínálat fogalma és a többi.


És inkább elősször tudás megszerzésére költs (ha kellene még az interneten mellett) mint, hogy feleslegesen el ússzon még több pénz.

2022. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15ös PMÁP megéri?
2022. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Prémium magyar állampapír sztem most kenterbe veri az ingatlan és részvény befektetést. Minden évben az előző évi hivatalos infláció plusz 1,5 százalék kamat prémiumot fizet. Idén éddig 8,5 százalék a hivatalos inflacio

. Ha erre meg rajon 1,5 százalék akkor jövő év elejétől elég frankon fizethet, majdnem két számjegyű hozam. Aztan ettől függetlenül mindenki oda teszi a pénzét ahova akarja.

2022. ápr. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszi 17es, ez így már csábító.
2022. ápr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát az az igazság én nem akartam ilyennel foglalkozni csak hagytam magam rá beszélni.... 🙄🤦

Áh csak 3-4 százalék a mínusz .

2022. ápr. 29. 16:27
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!