Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy érhet kevesebbet az...

Hogy érhet kevesebbet az állampapírom?

Figyelt kérdés

(Elnézést , de nem magyar nyelvű a billentyűzet)De dombon ülõ fücsomõ legyek, ha értem.

Vázolom:

1. Nyitottam állampapíri számlát. Elhelyeztem rajta 2658€-t.

2. Vettem Euro Magyar Állampapírt. 2647€ Névértéken. Árfolyam 99.0194%.

3. Megjött az elsõ kamat 25.72. €

Eddig minden okés., értem.

Bemegyek a portfolio részletezőbe , ( kördiagram) EMÁP-nak 2621€-t ír.

+ 25.72 szabad felhasználású kamatot.

Hogy a csékemben lett, 2647ből 2621?? Az EMÁP árfolyama miatt?

Ha lejár az állampapír, akkor az eredeti névértéket kapom azaz 2647-et .. jól sejtem?

Mert másra nem tudok gondolni.


ma 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Úgy, hogy a árfolyamban benne van a felhalmozott kamat. Kamatfizetés előtt az árfolyam pl 103%.

Kamatfizetés után kifizeti a 4% kamatot és lemegy az árfolyam 99%-ra.


Lejáratkor a névértéket kifizeti 100%-osan. Lejárat előtti eladásnál 99%-át adja vissza a tőkének + a felhalmozott kamat.

ma 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
75%

"EMÁP-nak 2621€-t ír."

Azt az árat írja, amennyiért abban a pillanatban megvenné az ÁKK. Ami kevesebb, mint a névérték. Plusz kifizetnék a felgyülemlett kamatot is, ami kamatfizetés után 0.

"Ha lejár az állampapír, akkor az eredeti névértéket kapom azaz 2647-et .. jól sejtem?"

Igen.

ma 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
ma 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Lenyúlnak :D
ma 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az állampapír lejáratkor a névértéket fizeti, valamint meghatározott napokon, meghatározott összegű kamatot.


Amikor megveszed, akkor névérték + felhalmozott kamat az árfolyama.

Ezt követően a Kincstár minden nap azon az árfolyamon jeleníti meg, amin megvenné tőled. Jellemzően ez névérték x 99% + felhalmozott kamat. A felhalmozott kamat minden kamatfizetéskor lenullázódik, (ezzel egyidejűleg beérkezik a pénz) és utána időarányosan növekedni kezd.

ma 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!