Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amikor veszel le kp-t akkor...

Amikor veszel le kp-t akkor megszámolod? Ildomos megszámolni vagy mindig tökéletesen ad?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#10 - Egyrészt megnézed, hogy beakadt-e. Másrészt rögtön hívod a bankot.

Szoktak ilyen csalások lenni, hogy eldugítják a pénzkiadó nyílást, vagy bekenik valamivel és egy-két bankó ottmarad.


Szépen hazamész észreveszed, hogy nem jó, hívod a bankot a gépnél meg minden rendben lesz, mert kiszedték közben a pénzedet, amit a gép kiadott, csak te nem kaptad meg.


"anélkül, hogy bámulnának a rablók, betörők."

Ez megint butaság, nem veszel ki pénzt naponta. Havi 1-2 pénzfelvételt, meg el tudod intézni biztonságos helyen. Ne a legputtóbb helen lévő ATM-ben akarjál pénzt kivenni. Pl vannak bankfióknál lévők, ahol egyszerre 1-2-3 ember szokott csak bemenni, ott nem fognak bámulni, amíg megszámolod.

2022. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis mit tennék, ha nem annyi lenne? Kiabálnék a gépnek, hogy adjál még?"


LOL, egy észlénnyel van dolgunk :D És ha benyeli a kártyád mit csinálsz, kiabálsz a géppel vagy inkább hazamész. A f*szt, felhívod a bankot a kihelyezett telefonszámon ami direkt ATM problémák lekezelésére van létrehozva

2022. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer sokat totolyáztam a kártya tokba helyezésével és az ATM visszaszívta a kiadott pénzt. Nem a saját bankom melletti ÁTM-ből vettem ki, ezért felhívtam a bankot. Egyeztettek az illetékes bankkal és jóváírták.


Egy figyelemre méltó esetem is volt:

Új kártyát akartam aktiválni hónap elején. Sikerült. Hónap vége felé benéztem a netbankba és elszörnyedve láttam, hogy a 200-ezernyi pénzem szinte a nullán van!

Azonnal bementem a bankba, letiltottuk a kártyát és pár nap türelmet kértek. Persze, már mindjárt azt fontolgatták, hogy gondosan kezeltem-e kártyámat stb. Kötöttem az ebet a karóhoz, hogy ők a bűnösök ebben.

Tudni kell, hogy a kártya aktiválásakor (kivettem 1000 ft-ot) és minden kivevés előtt körülnézek, nincs-e gyanús személy a közelemben. Akkor sem volt. Elismerték, hogy nem hibáztam a kártya kezelésében, mert a kártya letiltása után is volt próbálkozás pénzkivevésre. Minden alkalommal Bukarestben és általában éjfél előtt.

Feltehetőleg a szemközti épületek ablakából távcsővel figyelhették milyen a PIN-kódom. A bankosok elárulták, hogy vannak egyének, akiknek elegendő a PIN-kód egy kártya legyártásához. Jelen esetben is csakis ez lehetett. Közelemben az utcán senki sem volt, a kártyámat nem vesztettem el, tehát a bank elismerte és megfizette az ellopott pénzemet (persze, a három havi kamatot elsunnyogták, de annyi baj legyen).

Más eseteket is láttam az interneten. Most, ha ráérek megvárom messzebbről, hogy aki kivesz, megkapja-e a pénzt az ATM-ből. Ha igen, bátran megyek én is kivenni, mert nincs ragasztószalaggal lezárva a kiadó nyílás.

Én megszámolom a kivett pénzt, addig nem megyek el az ATM-től.

2022. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

"Egyszer sokat totolyáztam a kártya tokba helyezésével és az ATM visszaszívta a kiadott pénzt"

Na, többek között ezért is használok mobilt. Azt gyorsan zsebre tudom tenni. Jó ideje elő sem vettem a kártyámat, mindenhol csak a mobilt érintem oda.


"Hónap vége felé benéztem a netbankba és elszörnyedve láttam, hogy a 200-ezernyi pénzem szinte a nullán van!"

Mégis hogy a lótúróba csak a hónap végén vetted észre?! Nem jött SMS a tranzakciókról? Nem nézted az egyenleged egyszer sem? Nem fizettél a kártyával?


"A bankosok elárulták, hogy vannak egyének, akiknek elegendő a PIN-kód egy kártya legyártásához"

Ilyen nincs! Ez nettó hülyeség! Ha én elárulom neked, hogy "túróstészta" a jelszavam, de azt nem, hogy melyik rendszerben és milyen felhasználó alatt, be tudsz lépni? Nem. Egy PIN kód alapján sem lehet legyártani a kártyát. Szerinted hány olyan kártya van a világon, aminek azonos a PIN kódja? Több millió! Olyan lehet, hogy leolvasót csatoltak az ATM kártyanyílásához és azzal olvasták le, de azt meg észre lehet venni, ha figyelmes vagy és persze megint csak jobb, ha érinted a kártyát és nem bedugod.


"Feltehetőleg a szemközti épületek ablakából távcsővel figyelhették milyen a PIN-kódom."

Ez megint csak hülyeség. Eleve egy távcsővel nem lehet olyan jól rálátni, másrészt ugye hátulról eleve eltakarod az ATM-et, plusz a legtöbb ATM-en még külön takaró is van a billentyűzeten, hogy más ne lássa a PIN kódot.

2022. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 14-es (17:45)!

Ha tudnád a valós helyzetet, amit nem írtam le, mert oldalak kellenének hozzá, akkor másképp válaszoltál volna.

Röviden leírom, hol tévedsz:

- nagyon idős ember vagyok, nincs okostelefonom (nem is kell). Tehát nem vehetek ki pénzt mobillal az ATM-ből. Abban az időben ezt nem is lehetett volna!

- képzeld el, hogy ez nagyon régen volt, sok évvel ezelőtt, akkor nyitottam számlát, amikor kivettem az ezrest. Miért nézegettem volna a számlát, amikor tudtam, hogy semmi pénzt nem vettem ki? Az SMS-értesítésem akkor még nem volt installálva. Most van. Jól gondolod: nem fizettem kártyával abban a hónapban.

- ne Te mondd meg itt a széles közönségnek, hogy mit mondtak nekem a bankosok a PIN-másolásról!!! Ehhez nem értek, így elfogadtam a bankosok szavait,

- abban az időben (írtam fent, hogy régen volt) csak 1-2 banknál volt árnyékoló a számok mellett (körül). Ebben az esetben sem volt. Utána rövidesen lett. Hogy nem lehet távcsővel látni? Te azt hiszed, hogy olyan ablakból figyelhette, amiből nem láthatott a számokra? Ne nézd a csalót ennyire ostobának. Oldalról figyelhette. Írtam, hogy nem volt takaró. Ha igaz az, hogy PIN-t nem lehet így pótolni, ahogy a bankosok mondták, akkor más a helyzet, nem értek hozzá.

Ennyiből lemérheted, hogy megfontolatlanul fogalmaztál és hülyeségeknek találtad az írásomat. Netán azért, mert nem írtam le ennyire részletesen a fenti válaszom? Miért nem feltételezed egy válaszoló igaz írását? (Egy közmondás szerint: "Ki mint él - úgy ítél").

2022. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt elhiszem, hogy ezt mondták neked a bankosok, de valószínűleg csak azért, hogy lerázzanak, mert simán a PIN kódból lehetetlen a kártyát legyártani.
2022. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Moon_Walker ***** válasza:
28%
#7-es nél az igazság, semmi értelme megszámolni. Technikailag szinte kizárt, hogy rosszul adjon, bizonylat is értelmetlen, minden adatot elmentenek. csak környezetszennyezés
2022. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Simán minden esetben még az automatánál, hogy ha kell tudjak minél hamarabb reklamálni. Az hogy kikapják a kezedből? Nos figyelj oda és védd ez értékeidet úgy hogy mielőtt pénzt veszel fel szétnézel a környéken, ha valami gyanúsnak tűnik, akkor menj egy másik időpontban, vagy másik automatához.
2022. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
"Pénz számolva, asszony verve!" - mondja a közmondás!
2022. ápr. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

En minden esetben meg az automata elott megszamolom ugx, hogy a kamera is lassa ami az atm-be van! Ha hibazott a gep hamar igazat adnak, mert a felvetelen latszik!

Aki egy kicsit is inteligensebb az atlagnal az nem all az moge kozvetlenul aki eppen penzt vesz fel! En elvarom es megadom a masik embertol a tisztes tavolsagot (2-3m)! Sot, hogy magamat se a masik szemelyt se hozzam kellemetlen helyzetbe alltalaban meg el is fordulok, hogy biztonsagba erezte magat az aki eppen a penzet keszul felvenni! Mondom ez alap inteligrcia elmeletileg minden embernel!

2022. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!