Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért mér a vérnyomásmérőnk...

Miért mér a vérnyomásmérőnk 41-44-45-46-48-49-es pulzusokat és amikor én megszámolom egy perc alatt akkor 60 körüli?

Figyelt kérdés

Egyszerre inditom a számolást kézi pulzus tapintással illetve a vérnyomásmérőt is és nem stimmelnek az adatok. Az elem vadi új benne, a mérő állítólag jó, be lett mérve. Az érték mégsem egyezik. Melyiknek kell ilyenkor hinni a gépinek vagy ha manuálisan számolom?

Másik amit észrevettem, hogy amig egyszerre inditom a gépet és én is számolok addig a gép hamarabb leereszti a mandzsettát mint hogy én egy percig számolom a pulzust.

Kamrai Extrasystoléjaim vannak elég sűrűen és béta blokkolót szedek.


2017. júl. 14. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes próbálkozásnál egyszerre mérted géppel és manuálisan? A gépet zavarhatja ha közben a másik kezeddel nyomod az eret. Ha külön külön is mást mér, akkor vagy rosszul számolsz, vagy a gép hibás/egyéb tényező miatt mér félre (pl mandzsetta nem jól van).

Amúgy a gép sosem mér egy percig pulzust, hanem kisebb szakaszokat átlagol. Ha nyugalomban is váltakozik a pulzusod, akkor az is okozhat különbséget, mert a gép kimér 15mp(vagy kevesebb) alatt egy értéket, te meg 60 alatt. Habár ebben az esetben a gépes értékeknek váltakoznia kéne.

Esetleg a gép szempontjából lehetne csekkolni hogy a nyomást is félreméri e, vagy csak a pulzussal van így. (Az meg géptől függ, hogy meg lehet e közben nézni manuálisan a nyomást)

2017. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ebben az esetben a legjobb ha en szamolom magamnak? Amikor egyszerre megy a ket szamolas nem szoktam az eremet erosen nyomni. Vmikor eltakalja az ertekeket de valamikor viszont nagyon keveset mutat. De igy h atlagol csak igy ertheto ha felreszamol.
2017. júl. 14. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát a manuális mérésnél elég kevés a hibafaktor, számolsz egyet minden ütésre 60 másodpercen keresztül, és kész.

A gépnél meg egy rakat hibaforrás van, szóval ha a kettő eltér, akkor valószínűbb hogy a gép a ludas, vagy legalábbis valami tényező miatt az mér félre. Érdemes megnézni hogy ha másvalakin mérsz vele akkor is alá mér e. Illetve azt elfeledtem megkérdezni hogy úgy kaptad hogy így mér, vagy régebb óta megvan, csak most figyelted ezt meg rajta.

Amúgy ha a mérő régebbi szerkezet, akkor lehet hogy a pulzust csak amolyan hozzávetőleges tájékoztatós jelleggel méri, elvégre első körön a nyomás mérésére való, szóval akár még hibahatáron belül is lehet.

2017. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy februarban vasarolt omron m2. MOstansag vettem eszre h vmut risszul mer. Tapintassal minden ok a meresnel vmikor eltalalja de vmikir viszont nagyon nem jo erteket szamol. Csak en hasznalom.
2017. júl. 14. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!