Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit tudtatok alkudni a...

Mennyit tudtatok alkudni a lakás árából, amikor vettétek az ingatlant? Nyilván egy 30-40 milliós lakásból többet engednek, de kb %-ban mennyi volt az annyi?

Figyelt kérdés
Van egy lakás, jövő hét végén megyek megnézni, 20 millióra tartja az eladó. Használt, de felújított lakás Nyíregyházán. Szeretnék belőle pár 100 ezer ftot alkudni, hogy akár 40%-ra kijöjjek önerő tekintetében. Önerőm 7.5 millió, szóval bőven a kritikus 30% felett vagyok. Nettó 260 ezer ft, ez itt a nettó 225 ös átlagos képest jónak számít. 35 F.
2022. ápr. 17. 12:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Plusz hallottam, hogy az értékbecslő is sokszor kevesebbre szokta taksálni az ingatlant, szóval az is mérsékli az eladót, hogy ne ennyit kérjen érte (ha nem köti alattomos módon az ebet a karóhoz típusú ember).
2022. ápr. 17. 12:05
 2/22 anonim ***** válasza:
Elküldöd privátban a hirdetést? Megmondom reálisan mennyit lehet alkudni
2022. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Százezret szerintem simán lehet alkudni, talán még többet is. Egyébként

mostanában sokszor van olyan is, hogy a vevők felfelé alkudnak, egymásra licitálnak. Legalábbis a fővárosban gyakran van ilyen mostanában. Nekem is van kollégám aki az írányárra még rádobott 2 millát, hogy ő legyen az új tulajdonos. Mi szerencsére 2,5 milliót alkudtunk le egy 23-ra tartott panelből, igaz már majdnem végrahajtás alatt volt, ki volt kapcsolva a villany, a kábeltévé. Mindenkinek tartozott a régi tulajdonos, és teljesen le volt pukkanva a lakás. Alkoholista volt.

2022. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy még vannak egyéb költségek, a bizonyos 4% illeték, a kb 100-150 ezres ügyvédi tétel. Az még kb 1 millió lenne, abból 650 ezer megvan, szóval az illeték egy része még hibádzik, de azt lehet részletre kérni, ha jól tudom. Az a 350 ezer nem hiszem, hogy bajos lenne, 2 hónap alatt megspórolom.
2022. ápr. 17. 12:26
 5/22 A kérdező kommentje:
3-as, jól jártatok akkor. Szerencsére itt keleten kevesebb a konkurencia, gyakran hónapokig fent vannak a lakások meghirdetve (nem annyira kapkodnak értük).
2022. ápr. 17. 12:28
 6/22 anonim ***** válasza:

az illetekre lehet kérni részletfizetést


mi anno 17,9 M-ról 16,5 m-ra alkudtuk le, de az eladónak nem kellett nagyon a pénz és ez egy lepukkadt ház volt

2022. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

14,9-ről "alkudtam" 14,4-re. De ez 5 éve volt.


500ezerrel bármikor mondhatsz kevesebbet, eleve úgy szokták hirdetni, hogy ezt belekalkulálják. Bátrabbak mondhatnak 1 millióval kevesebbet is.

Ha meg nem akar alkudni az eladó, akkor megmondja, hogy ez ennyi, így is olcsón ado, kell vagy nem.

2022. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel nekünk 31 millióról 30ra engedték.

Vidéki megyeszékhely. A 30 reálisabb is volt érte.

2022. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

6,2 millióból semmit, mert 20% önerő hitelre vettem 2004-ben. 2007től meg svájci frankos volt még van rajta 8 millió tartozás így, amit a hitelmoratorium alatti eladással kilőnék ha elmenne 10 millióért júniusig.


2014-ben a 6 milliós adóértékbizonylat alapján 350.000 - ért vettem meg a 11 végrehajtáson (4,8 milliós adósság) felül a jelenlegi lakást. Amit tavaly újitottam fel 4 millióból.


2014-ben a másik családi házunkat kpval vettük 4,3 millió helyett 3,8ért. Felújitandóként ér 7-et jelenleg.


Összességében 37-39 milliót érnek együtt 7 év alatt.

2022. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Bocs lemaradt a lakás kb az a kaliber Szolnokom, amit írsz Nyíregyre. 20 millióból én max 1 milliót engednék le, ha kp-s vevő lenne. Hitelre semmit, mert nem valós fizetőkèpességet igazol, így max az átirási ktget es az illetéket hogy ne nyomja a vállad.Azután max alkudoznál. Én 10 millió felett már jó lennék. Nem zárnék minuszban, de nyilván ha Neked a 18,5 millió már "sikernek" számit akkor menjen annyiért.


De mint írtam pl a hiteles háznál már nem tudnék eleve nagy engedményeket tenni mert köt a végtörlesztés összege. Így a tényleges eladási ár attól is függ az eladó milyen módon jutott hozzá, van e rajta hitel csok stb.

2022. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!