Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vonhatnak még le plusz pénzt...

Vonhatnak még le plusz pénzt a kártyámról?

Figyelt kérdés

Sajna az alábbi oldal kínálatának bedőltem: [link]

begadtam pár adatomat, le is vontak párszáz ft pénzt, vonhatnak még le későbbiek folyamán? VAgy hogy tudom blokkolni a számlámat??



2022. ápr. 3. 17:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minden banknál van-e virtuális kártya, vagy más néven webkártya, de ha nálad nincs, akkor meggondolandó bankot váltani.

Ilyen kártya már a jó ég tudja mióta létezik, és kifejezetten netes fizetés biztonságára szolgál, másra nem is használható.

Kétféle technikát használnak:

• vagy egy alszámlához fér hozzá, amin csak akkor van pénz, ha a tulajdonos ingyenes netbank használattal átvezet rá. Természetesen ezt akkor teszi, ha ő akar fizetni.

• vagy 1 Ft-os limiten van, amit a tulajdonos ingyenes netbank használattal tud emelni. Természetesen ezt akkor teszi, ha ő akar fizetni.

Mindkét esetben szokott lenni időzár is, hogy ha nem történik fizetés, vagy van maradványösszeg, akkor automatikusan visszaáll 0 Ft-ra, illetve 1 Ft-ra; de ilyen esetben netbank használattal hamarabb is visszaállítható az alaphelyzet.

Igaz, hogy EU-n belüli fizetésnél van kétfaktoros azonosítás, ami megakadályozza a kártyatulajdonos hozzájárulása nélküli kártyás fizetést, de a csalók EU-n kívüli fizetéssel szoktak operálni. Az sem kell, hogy az az oldal legyen átverős, ahol valaki egyszer megadja a kártyaadatait, hackerek is ellophatják az adatokat. De virtuális kártya esetén fújhatják a 0 Ft-os számlahátteret, vagy a 24 óránkénti egyszeri 1 Ft-os fizetési lehetőséget. A netbankos módosítást meg nem tudja idegen megtenni, már a belépéshez is kétfaktoros azonosítás van, aztán a módosításhoz újra.

Az ilyen kártya éves díja 2000-3000 Ft, de inkább a 2000-hez van közel. Akár hirdetésben is meg lehet adni a kártya adatokat, semmire se megy vele senki.

Nem tudom, mióta van ilyen kártyám, nagyon régóta. Bár sokat fizetek online bankkártyával, de a bolti és egyéb fizetésre, illetve ATM pénzkivételre stb. használt kártyáim adatai sohasem szerepeltek a neten.

Ha a kártyádat cserélni kényszerülsz, jó alkalom, hogy igényelj webkártyát is, és akkor az új „rendes” kártyád adatai nem kerülnek a netre.

2022. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!