Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes hitelt...

Melyik banknál érdemes hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás céljából

2022. márc. 11. 22:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Takarékszövetkezet.
2022. márc. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

Ahol szerepel a szerződésben a kedvezményes, vagy akciós hitel megnevezés, onnan menekülni kell!

Azokra a te érdekeidet nem védő törvények vonatkoznak, nekem a hitel felvétele után a 3. hónapban az akciós fix. 2,1%-os kamatot felemelték 12,4%-ra és adtak rá 6 munkanapot, hogy a teljes összeg megfizetésével elálljak a szerződéstől...

2022. márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, hogy valamivel kedvezőbbnek tűnik de figyelj, hogy a kamat fix legyen.

.

Ha nagyobb hitelt veszel fel, fizeted 30 évig, ha bankot rabolsz ülsz 10 évet.

Melyik a kifizetődőbb?

2022. márc. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

#12


Azért leírhatnád az egész sztorit mert ez így biztosan nem igaz.

2022. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

Kedvezményes 2,1%-os autóhitel vettem fel, ráadásul CHF alapút.

Kiküldték az értesítőt miszerint megemelik a fizetendő kamatomat 12,4%-ra, amennyiben nem fizetem vissza a teljes felvett összeget a 6 munkanap alatt, akkor ezzel jogérvényre emelkedik az új kamatérték.

2 nappal később az állásomat is elvesztettem, így esélytelen volt új hitelt kapnom a dráguló kiváltására.


A törvények a kedvezményes és akciós hitelek esetén nem védi a hitel felvevőt és amiatt a kiskapu miatt szívtam meg!

2022. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

Köszönöm, nincs több kérdésem.


1. Aláírtad a szerződést és ezzel vállaltad az árfolyamkockázatot (nem a bank a hibás)


2. Adtak egy kedvezményt miszerint kifizetheted a hitelt és akkor nincs plusz költség.


3. Elvesztetted a munkádat (nem a bank a hibás)

2022. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Annyiban igazat adok (és ezzel lenyugtathatod az egódat), hogy nem 10%-ot tettek rá, hanem 10,3% extra kamatot!


A "szellemi söpredék" ismérve, hogy 20-nál több tudományos cikke jelenik meg külföldi folyóiratokban, ez esetben elismerem valóban egy igazi "szellemi söpredék" vagyok :)


Többször írtam, nem volt időm, sem pedig lehetőségem végtörlesztetni. Tudom most meg foglak lepni, de hitelt azért vettem fel, mert nem állt a rendelkezésemre a szükséges összeg. Lehet bennem van a hiba, hogy feltételeztem az alapvető logikai összefüggésekkel a gyakorisok többsége nem áll hadilábon.

Elismerem tévedtem, tudjuk be annak, hogy egy "szellemi söpredék" vagyok, akit ráadásul még humorral és önkritikával is megvert a sors :)


Leborulok nagyságod előtt, hogy te 6 nap alatt végigmész a teljes folyamaton, kezdve a hiteligényléssel és még a hitelbírálati időt is meg tudod sürgetni (Amivel én találkoztam a legrövidebb 2 hét volt.), majd mielőtt kifutnál a 6 napból már meg is van a pénz és elintézted a végtörlesztést is.

Egy igazi világraszóló csoda vagy!


9 nappal később lett új munkahelyem, így szerencsére még összezavarodni sem maradt időm, 4-5 hónappal később szált el a CHF, de akkor már megszabadultam eme nagyvonalú banktól, ráadásul Ft alapon, megmentve elmémet a megreccsenéstől. Azért aranyos, hogy aggódtál a devizahiteles elmémért.


Végre egy troll, aki elnézést kért a maga sajátos módján, ebben is első vagy a trollok között, tanulhatna tőled a többi :)

2022. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

16-os kevered egymással a kamat és az árfolyamkockázat fogalmát!


[link]


[link]

2022. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%

A válaszok már rég nem a kérdésre vonatkoznak!



Kérdező:


Konkrét bankot nem fogok mondani, hiszen ahhoz ismerni kellene, hogy épp melyik mit ajánl.


Néhány dolgot mondanék, amire érdemes figyelni, biztos van több is.



1) Az akciós dolgokat tényleg nézni kell nagyon, hogy meddig akciós, hogyan vonható vissza, mik a feltételek.


2) Ha beleegyezel, hogy a bank havonta beszedje a nála vezetett bankszámládról a törlesztőt akkor általában olcsóbb a hitel, mintha másik banknál lenne a folyószámlád.

Van, hogy az oda érkező munkabér is elvárás a még nagyobb kedvezményhez.


3) Az MKB nincs benne a listában. A hamarosan beolvadó Budapest Bank viszont igen. A beolvadás miatt pár hétre most egyik sem ad ingatlanhitelt, de ez csak ideiglenes, utána fognak.

Én megvárnám és megnézném az MKB-t is (akkor már a BB külön nem fog létezni), mert ingatlanhitelezésben úgy tudom erősek és biztos lesznek új ajánlataik.


4) Mivel bankszámlanyitás és jövedelem oda utaltatás valószínű elvárás vagy legalábbis a kedvezményekhez biztosan, ezért annak is nézz utána.

Ha csak havi pár ezer ft a különbség a törlesztőben azt simán kiegyenlítheti, megfordíthatja egy drága vagy olcsó folyószámla.


5) Mások tapasztalatai azért sem jók, mert az ajánlatok folyton változnak.


6) Nem tudom hol és milyen ingatlan akarsz venni. Budapesten, megyeszékhelyeken, nagyvárosokban nincs is gond.

Kisebb települések, főleg falvak felé haladva viszont változik a helyzet. Egyes bankok nem hiteleznek vagy drágább kamatra vagy több elvárás mellett csak. Míg mások igen. Az OTP és a Takarékbank jellemzően rugalmasabb ebben.

Ez lehet, hogy téged nem érint, de simán lehet, hogy csak ők adnak hitelt valakinek az ingatlan elhelyezkedése miatt.


7) Fix kamatozású és fogyasztóbarát ingatlanhitel legyen. Nem is kell magyarázni, hogy miért.



Ennyi jutott eszembe most így, remélem tudtam segíteni.

Biztos ezek közül egyet-mást te is tudtál, de hátha volt benne hasznos újdonság.

2022. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Valójában nem keverem a kettőt. Csak feltételeztem hogy az árfolyam szállt el neki. Mivel ha egy hitel fix akkor az a kamatfordulóig fix is marad. Szemben az árfolyammal ami ugye változhat. Mellesleg ha igaz hogy a kamat szállt el akkor az nem volt hatással a tőketartozásra tehát ki lehetett volna válatni egy másik hitellel. Lényegtelen..
2022. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!