Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Háborúban megsemmisült lakás...

Háborúban megsemmisült lakás hitelével mi lesz?

Figyelt kérdés

Ha például egy szerencsétlen harkivinek hitele volt egy olyan lakásra, ami most a háborúban teljesen megsemmisült, de ő maga megéri a békét, az mire számíthat? Van bármi esély, hogy a biztosító fizet ilyenkor valamit? Ha tippelnem kéne, akkor nem. De akkor mi lesz a hitellel? Követeli rajta a bank a nemlétező lakása utáni tartozást akár 20-30 évig? Ez elég durva (és igazságtalan) teher lenne, ha újra szeretné kezdeni az életét. Mire lesz egyáltalán tulajdonjoga, meg a banknak jelzálogjoga, ha az épület már nem létezik?


Nem vagyok személyesen érintett a háborúban, a kérdés teljesen elméleti.



2022. márc. 8. 20:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

9-es, csak, hogy tudd:


lehúztalak, mert akinek van képe nevetni azon, hogy másnak lebombázzák a lakását, az mást nem érdemel. Ugye tudod, hogy Budapest és Kiev között mindössze 800 km van? Egy eltévedt atombombának ez semmi, de egy atomreaktor megsérülése esetén sem fogsz ilyen jól szórakozni.


A kérdésre válaszolva: gondolom, ott is kötelező a lakásra biztosítást kötni: elvileg valamennyit fizet a biztosító, de mivel nekik nem lesz enyni pénzük, állami rendelkezést kell hozni erre a helyzetre.

2022. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek a #10 válaszolóval, dühítő a sok pénzügyi analfabéta akiket komcsi állambácsi mindig kikanalaz.


Akinek lebombázzák a házát az is vissza kell fizesse a hitelt. Nem a banké az ingatlan, a tulajdonos viseli az ingatlan megsemmisülésének kockázatát.

2022. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%
Az a baj, hogy mindenki kötelezően "meg lett mentve". Én simán fizettem volna a törlesztőt a deviza bevételemből, de engem is megmentettek, ezzel realizálva az összes árfolyamveszteséget. Ha legalább opcionális lett volna. De nem... A 11 milliós hitelre végül 16-ot fizettem vissza 5 évnyi törlesztés után. Hát kösz. Jól meg lettem mentve.
2022. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
#10 kár lehülyézni másokat. Te sem látsz tisztán. A forintot váltották kedvezményes árfolyamon forintra?? A te pénzeden???? Vagy mit magyarázol? Az ügyletben deviza csak papíron szerepelt.
2022. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

#14 lofaszt, csak nem értesz hozza, habár nem tudom mi a nem világos azon hogy deviza alapú hitel, amit forintban fizetsz. Pont ez volt az egész lényege, hogy a bank az árfolyam kockázat miatt tud kevesebb kamatot adni, mert a hiteles vállalja, hogy fizetné magasabb kamattal is.


Összességében pl 10.000 CHF hitelt vettél fel, ami egyszer 1800000 majd az árfolyam romlása után 2800000 huf. A buta paraszt meg csodálkozik, hogy hat hogy nem erről volt szó. De bazmeg pontosan erről volt szó csak vakon firkalod alá, amit az orrod elé tolnak.

2022. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha hitel van, akkor biztosítás is van. Csak kérdés, hogy háború, vagy terror cselekmény esetén is fizet-e? Ha fizet, akkor a banknak fizet, a lakástulaj meg mehet ahová akar.
2022. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
15# azért azt is tedd hozzá, hogy sokaknak nem engedték a forint alapút.
2022. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
17 ok. És? Akkor nem kell hitelt felvenni ha a bank szerint sincs rá pénzed. Ez ilyen egyszerű. Amire nincs pénzed azt nem veszed meg.
2022. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Szerintem értelmetlen idekeverni a devizahitelesek megmentését. Az egy tisztán gazdasági probléma volt, technikailag a hitelfelvevők "tudhatták", hogy kockázatot vállalnak. Azt a kockázatot viszont senki nem számolja és nem számolhatja bele egy hitelfelvételbe, hogy oroszok lebombázzák a házát.


Az én véleményem, hogy morálisan és praktikusan is az egyetlen megoldás ha a bank és a biztosító viseli egy ilyen tragédia terhét, ha kell állami segítséggel, de a károsultaknak semmilyen tartozása nem maradhat. Viszont nem tudom, hogy valójában mi "szokott" ilyenkor történni, erre vonatkozott a kérdésem.

2022. márc. 9. 09:15
 20/24 Hintalow ***** válasza:
78%

Csak hogy valami fèlig meddig hozzáèrtő válasz is legyen, ne csak devizahitelezèst idekavaró, èrzelmi alapon az itthon helyzettől elvonatkoztatni nem tudók:


Alapvetően nehèz valaszolni a kèrdèsre, mert szerencsère nem igazán van tapasztalat, ami egy európai ország háborúval sujtottsága esetèn a banki követelèsek alakulásával foglalkozna.

De lènyegèben igen, a tartozas megmarad, mèg ha az adott pènzintèzet nem is èli túl a helyzet normalizálódásáig. Viszont ilyenkor akár èvekre ezek a folyamatok "tetszhalott" állapotba kerülhetnek, hiszen nincs ingatlan amin a jelzálog volt, de ugyanìgy nincs behajtható jövedelem, hiszen kb munkahelyek sem nagyon vannak.

Plusz a helyzet rendeződèse után várhatóan hihetetlen mennyisègű pènzbeli segèly is dolgozni fog, ami mind a tartozások, mind a biztosìtási folyamatok, mind az újjáèpìtès ès a tulajdonjogok visszaállìtásában nagyon átlag folyamatoktól eltèrő megvalósulást fog okozni.

Szóval várhatólag valamilyen formában visszakapják majd a tulajdonokat, de ez èvekbe is tellhet, ès senkinek nincs erre pontos forgatókönyve sajnos :(

2022. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!