Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Háborúban megsemmisült lakás...

Háborúban megsemmisült lakás hitelével mi lesz?

Figyelt kérdés

Ha például egy szerencsétlen harkivinek hitele volt egy olyan lakásra, ami most a háborúban teljesen megsemmisült, de ő maga megéri a békét, az mire számíthat? Van bármi esély, hogy a biztosító fizet ilyenkor valamit? Ha tippelnem kéne, akkor nem. De akkor mi lesz a hitellel? Követeli rajta a bank a nemlétező lakása utáni tartozást akár 20-30 évig? Ez elég durva (és igazságtalan) teher lenne, ha újra szeretné kezdeni az életét. Mire lesz egyáltalán tulajdonjoga, meg a banknak jelzálogjoga, ha az épület már nem létezik?


Nem vagyok személyesen érintett a háborúban, a kérdés teljesen elméleti.



2022. márc. 8. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
A biztosító kifizeti
2022. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
1%
A szerzodesek minden bizonnyal tartalmaznak kikoteseket ilyen esetekre. A bank nemigen tud mast tenni mint leirni 100%-os vesztesegkent, vagy ha volt biztositas akkor a biztositas osszegevel csokkentett erteket.
2022. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy fizetni kell, mintha mi sem történt volna, mert a háborús pusztítás nem mentesít a fizetési kötelem alól.
2022. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Megsemmisül a fedezet. A bank vagy a végrehajtó viszont életed végéig üldözni fog, vagy addig, amíg be nem hajtja a tőketartozást kamatokkal és egyéb díjakkal együtt.
2022. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Majd megmentik, mint Mo-n a devizahiteleseket. Csak politikai akarat kérdése, és nyilván meg fogják tenni.
2022. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó dehogy mentették meg a deviza hiteleseket. Jó magas árfolyamon valtották át forintra az mitől megmentés?
2022. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%
Attol hogy be lett fixalva, vagy inkább a mai árfolyammal szeretnéd fizetni? Hülye.
2022. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
Te vagy a hülye. Nem tudom mit okoskodsz ha nincs ralátásod, de én nem nevezném segítségnek hogy min 3-4x-ét kell visszafizetni már bocs.
2022. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Viheti a házat a bank :D
2022. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
8 bazeg ki vette fel a deviza hitelt te vadbarom, és az én adómból lettetek kimentve. Idióta pénzügyi analfabéta barmok
2022. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!