Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sberbanknál volt folyószámlahi...

Sberbanknál volt folyószámlahitelkeretem és használva is volt, kártalanítás után azzal mi lesz a helyzet?

Figyelt kérdés

2022. márc. 7. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Kártalanítás + hitelkeret? What?!
2022. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Látom megy az angol xd volt folyószámlahitelkeretem beallitva azt levonják az összegből vagy viszem tovább ugyanolyan formában másik bankhoz?
2022. márc. 7. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az információ, ezért leírom az eshetőségeket.


A számládon lévő saját pénzt fizeti ki az OBA kártalanítás jogcímén.

Ha hiteled van, átkerül másik bankhoz vagy követeléskezelő céghez akinek az eredeti kamatokkal és feltételekkel kell fizetned.


De a folyószámlahitel kicsit más. Ott nincs törlesztőrészlet például.

A számla mínuszba megy és ha bejön X összeg akkor azt tölti fel először.


Ha hitelkereted van, de nincs kihasználva 1 forintban sem, akkor nincs tartozásod, megszűnik azonnal és vége.


Ha a hitelkereted részben vagy egészben ki van használva, de van a bankban pénzed is ami fedezi a tartozásod akkor a hiteled beszámítja a bank, a hitel megszűnik és ami marad azt az OBA kifizeti neked.


Ha a felhasznált hitelkeret több mint a bankszámládon lévő pénz, akkor adósságod marad, ami átkerül majd másik bankhoz vagy követeléskezelő céghez. Amíg nem kerül át addig a Sberbank felé kell fizetni. Ha átkerül akkor máshoz akkor annak.


A lényeg, hogy a felhasznált (!!!!!) folyszómálahitel összeg és a bankszámládon lévő saját pénz összeg összevezetése után pozitív vagy negatív egyenleged van.


Ha pozitív akkor az OBA-tól megkapod.

Ha negatív akkor a Sberbank felé kell visszafizetned. Vagy amikor majd más bank vagy követeléskezelő megveszi a hiteled akkor felé.


Nyilván a folyószámlahitel sosem nagyon nagy összegű.

Megéri rendezni és így lezárni ha van rá módod.



Remélem tudtam segíteni!

2022. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtam még, hogy az OBA mindenképpen küld egy tértivevényes postai levelet minden ügyfélnek, amiben személyre szólóan mindent leírnak.
2022. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!