Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg sokan vannak még,...

Tényleg sokan vannak még, akik forint alapon tartják a megtakarításuk nagy részét?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ők miért teszik ezt? Nem zavarja őket a pénzük elértéktelenedése?

2022. febr. 28. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Jó áron nem tudtam anno még euróba fektetni, maradt a jó öreg gépkocsi nyeremény betétkönyv. Itt nincs kamat, de kezelési költség sincsen, annyit kapok vissza forintra pontosan, mint amennyit betettem.
2022. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez nem tűnik akkor egy jó befektetésnek.

Én akkor vettem sok eurót, amikor 354- volt, jelen állás szerint 20 forinttal több, szóval egyelőre örülök neki.

2022. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos rengeteg a penzugyi analfabeta az emberek kozott. Ha megnezed mondjuk a kerdeseket ebben a kategoriaban, sokan azt sem tudjak, hogy milyen szamlacsomagban vannak a bankjuknal, fingjuk nincs, hogy milyen szerzodest irtak ala, a legtobb valoszinuleg el sem olvasta.
2022. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ami nem amerikai tőzsdén van, az állampapírban, jelenleg kb fele-fele arányban. Teljesen nyugodtan alszom vele.


Minden bevételem és kiadásom forintban van. Minek tartanám másban a sima megtakarításomat?


Ha átváltanám euróba aztán vissza, amikor el akarom költeni, akkor se lenne több pénzem, mint ahogy most csinálom.

5 éve a pénzem euróba raktam volna, akkor most 18%-al több forintot kapnék érte. Ennyit megkapok akkor is, ha forintban tartom. (Igen a "brutális" esések után is csoffadt 18% 5 év alatt, erre megy a nagy pánikolás. Nem mondom, hogy örülök neki, hogy ennyit gyengült a forint, de ez messze nem a világvége...)


Ugyanott vagyok, akkor meg teljesen jó nekem a forint.


Lehet okoskodni, hogy mennyivel jobban jársz, ha nem forint alapon van a pénzed, de aki utánaszámol az általában rájön, hogy nem járt jobban, vagy csak alig. Egy olyan embert nem láttam még, aki leírta volna, hogy ő ezt meg ezt csinálta és ennyivel jobban járt.


Csak a hozzád hasonló okosságokat látom, hogy ki az a hülye, aki forintot tart. De konkrét számokat egy se tudott még mutatni, hogy miért lenne az bármivel jobb.

2022. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

4-es milyen szamokra vagy kivancsi pontosan? Eleg jozan paraszti esszel atgondolni. 20 000 000 Ft oda-vissza valtasan buksz kb. 1%-ot, 200 000 Ft korul. Ezt mar 3-4 forintnyi romlas behozza, folotte csak nyersz rajta. Ha megnezed a forint teljesitmenyet 5-10-20+ evre visszamenoen, ez meglehetosen kifizetodo.

Raadasul normalis ember nem hagyja az eurot sem a szamlajan inflalodni, hanem befekteti.

2022. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#1 igen ezt nem értem, hogy ennek mi értelme? Ahogy mondod, forintra pontosan ugyanannyit kapsz vissza, tehát jóval kevesebbet ér a pénzed mint előtte, az infláció miatt. Csak buksz rajta, mintha párnában tartanád.
2022. febr. 28. 12:36
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

3. hozzászólónak igaza van.

Magyar emberek legnagyobb része egy 16 éves hülyegyerek szintjén van még felnőttként is.


- Pénzügyi, közgazdaságtani ismerete nulla.

- Szövegértési, mondatalkotási, kérdezési képessége nagyon alacsony szintű.

- Önuralom, érzelmi tudatosság helyett, nála önbizalomhiány egoizmussal párosulva.

- Érvelési képessége nullával egyenlő.

- Logikai gondolkodása, képessége is szánalmasan alacsony.

- Tájékozottsága csak a szórakozásig, a pénzkeresésig, illetve a szakmájáig terjed.


Ennyire debil szinten van a magyar társadalomban élő emberek legnagyobb része.

2022. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

"Ha megnezed a forint teljesitmenyet 5-10-20+ evre visszamenoen, ez meglehetosen kifizetodo."


Megnéztem. Nem érte meg.

20 év alatt 40% volt a gyengülés. Ez évi 1,5%. Azt bőven ellensúlyozta a magasabb forint kamat.


"Eleg jozan paraszti esszel atgondolni."


Ja pont ezt mondtam, hogy ez csak okoskodás. Megy ez a fennhéjázó szöveg, tartalom meg semmi.


Én teljesen jól érzem magam a forintjaimmal, de mindenki csináljon amit akar.

Csak ez az állandó pánikolás, meg mindenki hülye csak én vagyok a helikopter hozzáállásotok zavar.

2022. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

#8 milyen forint kamat? A forint nem kamatozik, csak befektetve.

Vagy te befektetett forintot hasonlitasz parnaban tartott euroval?

2022. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as te az állampapírban lévő forintot hasonlítod össze a bankszámlán álló euróval? :)
2022. febr. 28. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!