Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Öngyilkosság ebbe a mai...

Öngyilkosság ebbe a mai világban hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, így is van két hitelünk amitől megszeretnenk minnel hamarabb szabadulni.

Párom szerint meg vegyünk fel hitelt es abból csinaltassuk meg a tetőt.

Jó bevételünk van de mégis én nem merek ebbe belemenni

Ti hogy látjátok?


2022. febr. 26. 12:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha havi 500at el tudtok tenni, akkor fél év alatt össze lehet spórolni egy felújítás árát. Annyit azért lehet várni.
2022. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A megtakarításotok mértéke több okból is fontos. Az egyik, hogy a pnzügyi biztonságnak fontos eleme, hogy 6 havi-1 évi megélhetési költségeknek /tehát a leendő törlesztőt is beleszámítva/ érdemes maradni mindenkor tartalékba. Ahhoz csak munkahelyvesztés esetleg táppénzre kerülés esetén szabad nyúlni.

A másik, hogy sokan hajlamosak úgy kalkulálni, hogy akár ennyit is félre tudnánk tenni havonta, csak épp ténylegesen soha az életbe nem tesznek annyit félre, mindig elköltik valamire, ami "fontos". Pl. nem biztos, hogy racionális utazni, ha az a veszély, hogy beszakad a tető.


Ha ti 850 ezer mellett tényleg MINDEN hónapban félre tudTátok tenni az 500-ast, csak mostanában ezt a félretett pénzt felhasználtátok, akkor és 4 millió forint elég lenne a tetőre, akkor az eddigi 60 ezerhez plusz 90 ezer /5 évre, személyi kölcsönként/ szerintem vállalható törlesztő, és a tető akkor őszre már a házon lenne.


Ha viszont csak úgy gondoljátok, hogy meglennétek ti 350 ezerből is, akkor nem javasolnám.

Ha a tetőt csak jó lenne mihamarabb megcsináltatni, de az se tragédia, ha jövőre készül el, akkor inkább összegyűjteném a pénzt, és csak akkor vágnék bele. Az ezzel megspórolt 1 milliót meg a meglévő hitelek kiváltására használnám. /Nem írtad, azokból még mekkora összeg van, illetve miért nem azokat rendezitek/rendeztétek a félretett 1,5 misi mellett./

2022. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12!

Köszönöm az értelmes választ!

2022. febr. 27. 10:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Mikor jár le az ltp-tek?
2022. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Jövő augusztusban
2022. febr. 27. 12:44
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha addig kibírja a tető felújítás, akkor én megvárnám, feltudjátok használni rá és a maradékot addig simán összegyűjtitek. A hitelektől pedig próbáljatok mielőbb szabadulni. Én nem mondom 1-1 néha szorult helyzetben belefér, de ti viszonylag jó bevétel mellett rendelkeztek már kettővel és egy harmadikat is felvennétek. Ilyen bevétellel tanuljatok meg előre gondolkodni és takarékoskodni, de mindig utólag futni a ló után.
2022. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!