Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma utaltak a számlámra,...

Ma utaltak a számlámra, viszont a bank zárolta az összeget, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nincs tartozás.
2022. febr. 25. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A bank 100 %, hogy tud rá válaszolni, a gyk népe nem valószínű.
2022. febr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

"Nincs tartozás."


Vagy csak nem tudsz róla...


Nyilván erre a kérdésre kizárólag a bank tudja a választ.

2022. febr. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fsms ***** válasza:
100%
Nem tudsz róla, valaki inkasszált. Ahogy írják hétfőn ezzel kezdj derítsd ki, és keress ügyvédet , ha nagyobb az összeg.
2022. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valóban, de azért van az oldal, hogy pl. amíg nem jutok el a bankba, addig kérdezzek és esetleg választ kapjak olyan emberektől, akik már voltak hasonló helyzetben.


Azért az emberek tisztában szoktak lenni azzal, hogy van-e tartozásuk.


Azóta már nincs zárolva az összeg.

Van olyan, hogy átutalják az összeget, de az ténylegesen még nem kerül a számlára addig, amíg valaki a számítógépnél ülve jóvá nem hagyja, ilyenkor 1-2 napig zárolva lehet.

2022. febr. 26. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"Van olyan, hogy átutalják az összeget, de az ténylegesen még nem kerül a számlára addig, amíg valaki a számítógépnél ülve jóvá nem hagyja, ilyenkor 1-2 napig zárolva lehet."


Hát ilyenről még nem hallottam. Azért a bankszámla zárolásnak is vannak szabályai. Azért nem zárolják, mert valaki utal Neked és még nem érkezett meg hozzád.


Azért zárolnak, ha a bíróság elrendeli a számláid zárolását, vagy hatósági átutalási megbízást ad ki rá a végrehajtó. Az is addig van zárolva, amíg nem teljesül az inkasszó teljes összegben róla.

Azért majd kukkantsd meg a bankforgalmad...

2022. febr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

"Azért az emberek tisztában szoktak lenni azzal, hogy van-e tartozásuk."


Én ezt keményen tudom cáfolni. Még olyannal is találkoztam, aki azt sem tudta, hogy évtizedek óta ingatlantulajdonos azon kívül, hogy pokoli sok tartozása volt. Csak pislogott...

Hidd el, nem kirívó eset, hogy fogalmuk nincs róla.

2022. febr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jólvan akkor tartozásom van, ti jobban tudjátok. Nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy nincs tartozás. Többször is leírtam, hogy valami más oka lehet, ezért született meg a kérdés. Tisztában vagyok vele, hogy tartozás esetén rendelkezhetnek a pénzemmel.


Miért ne zárolatnák? Ha nincs az én számlámon ténylegesen, csak el lett indítva a folyamat akkor, hogy tudnám elkölteni?


Egy banki ügyintéző mondta, hogy, sokszor előfordul, hogy a tranzakciók rövid időre a zárolt összegeknél jelennek meg, ennyi történt.


Köszi mindenkinek!

2022. febr. 27. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Hurrá... :)
2022. febr. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!