Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e devizában tartani a...

Érdemes-e devizában tartani a pénzt az esetleges orosz-ukrán konfliktus miatt és megéri-e diákhitelt a lehető (!) leglassabban fizetni amíg az infláció magasabb mint a kamat?

Figyelt kérdés
Mindkettő kérdésre "Igen" az én válaszom, de kíváncsi lennék más véleményére is. Köszönöm előre is a segítséget

2022. febr. 14. 22:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Euróban tartanám a pénzem ami nem sok de a hiperinfláció ellen védeném magam*
2022. febr. 14. 22:27
 2/9 anonim ***** válasza:

mint mindig most is megeri diverzifikalni a megtakaritasokat, fuggetlenul barmilyen konfliktustol.

es igen nem eri meg diakhitelt gyorsabban visszafizetni mint a minimum torleszto. egyetlen ok amit latok az lenne ha lakashitelt akarsz felvenni es emiatt a maximum havi torlesztod annyival kevesebb lehet

2022. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoinba esetleg
2022. febr. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én MÁP pluszban tartom, bármikor visszaváltható. Az euro árfolyama egy éve is pont ugyanennyi volt, mint most. nem véd meg az inflációtól. Állampapír se, de legalább el tudsz menni nyaralni a haszonból.
2022. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

2:

"egyetlen ok amit latok az lenne ha lakashitelt akarsz felvenni es emiatt a maximum havi torlesztod annyival kevesebb lehet"


Még ekkor sem éri meg, hiszen ha mondjuk van 1 millió Ft-os diákhitel tartozásod, és rendelkezésedre áll ez az 1 millió Ft, akkor ennyivel kevesebb hitelt kell felvenned lakásra. A diákhitel kamata pedig jellemzően alacsonyabb a lakashitelnél, tehát valójában ha nem fizeted vissza, akkor ugyanakkora hiteligény esetében az összes törlesztőd a vissza nem fizetés esetében lesz alacsonyabb.

2022. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5os, de tud szamitani

pl van 1M forint diakhitel tartozasod aminek magas fizetesed miatt havi torlesztoje 50e forint

lakashitelt akarsz felvenni amennyit csak lehet, de diakhitel miatt a havi torlesztod 50e forintal kevesebb lehet csak.

20 eves futamido eseten 12M forint, azaz ennyivel kevesebb lakashitelt tudsz felvenni mert van 1M forint diakhiteled.

2022. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mégiscsak jobban járnak, akik egyetem után alacsony fizetésű munkát vállalnak. Nekem a törlesztőm 10e Ft.
2022. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Igen.

2022. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. febr. 15. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!