Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért okoz konfliktust az, ha...

Miért okoz konfliktust az, ha a fiatalok jóval többet keresnek, mint az idősebbek?

Figyelt kérdés

Nem munkahelyen, hanem például tágabb családi körökben.

Nálunk, én többet kapok, mint anyám meg apám egyszerre.Persze, diplomával,nyelvtudással.

Anyám a Magyar Postánál van, nem "ablakos",hanem irodán van, de ott sincsenek elengedve az emberek bérek terén.

Ez a családban, tágabb családi körben gyakran konfliktus forrása.Illetve, köpködik a velem egykorú, hasonló végzettségűeket, hogy "sok a pénzük, mindig utaznak ide-oda".



Hiába magyarázom nekik,hogy nem a szociban élünk.Nekik nincs diplomájuk, nincsen idegen nyelvnyelvtudásuk, ami a nemzetközi cégeknél kvázi a belépő.



Magyarországon a munkaerőpiac több évtizedes csúszásban van.Nyugaton sokkal előbb kezdték az egyetemeket "tömegesíteni",hogy széles rétegek számára elérhetőek legyenek.Magyarországon ez csak a 90-es években történt meg.


2021. dec. 27. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ott a fejekben van baj szerintem. Az én családom inkább örül annak, hogy többet keresek, mint ők együttvéve.
2021. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Maradiak, tudatlanok. Bár a mai fiatalok sem különbek.

Tisztelet a kivételnek. Tájékozatlanok.

2021. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Vannak még olyan tudatlan emberek, akik a szociban élnek agyban. Ott volt az, hogy bekerültél egy munkahelyre, egy pozícióba és ledolgoztál egy életet ott, ugyanazt csinálva. A béred évente emelkedett kicsit, míg a belép bér ugyanannyi volt. Ezért bérkülönbség csak az eltöltött idő függvényében jelentkezett. Pont a napokban beszültünk erről apámmal. Ő is így kezdett anni a '70-es évek végén. Gyorsan fogta is magát aztán vállalkozott, mert nem vette be a gyomra, hogy valaki sokkal gyengébb szakember mint ő, de többet keres, csak azért, mert régebbi a munkaviszonya.
2021. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A fejekben gond van, de sokan "diplomával" is ilyenek, csak mellé akkora lett a szájuk, meg az önérzetük, mint a Bécsi kapu.

Az általad említett hozzáállással én szerencsére sohasem találkoztam, csak hallottam, az általam említett arroganciával annál többször sajnos. Odaadnak egy fiatalnak három-négyszázezret, és hirtelen lenéz mindenkit.

2021. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Azért mielőtt túl nagy arcod lenne a fizetésedre, gondold át, miből állták anyádék, hogy te egyetemre mehess, nyelvvizsgád lehessen. Valószínűleg visszább vennél, ha neked kellene abból a szoci fizetésből kinyögnöd amit ki kell a gyermekednek.

Arról meg, hogy 30 éve nem volt lehetőségük sem nyelvet tanulni, sem egyetemre menni nehogy már ők tehessenek.

Becsüld meg amit érted tettek, és támogasd őket ahogy udod.

2021. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen volt lehetőségük nyelvet tanulni (oroszt), de gyanítom oroszul sem tudnak.

Ha nem vagy képes egy elvárható szintet megadni a gyerekednek (étel, oktatás), akkor húzzál gumit vagy csináld seggbe, ne más életét nyomorítsd meg.


Sajnos ez a toxikus mentális állapota széles társadalmi rétegeknek tartja, a földön az országot a mai napig.

2021. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

A hatalomról és a tekintélyről szól. Néhány szülő nem tud túllépni azon, hogy egy felnőtt már másképp, kevesebb naivitással tekint rájuk, mint egy gyerek. Amikor ezt a társadalom is megerősíti, azzal, hogy többre értékeli a munkájukat, akkor csak agresszióval tudnak reagálni.


Persze nem a munka és a fizetés jelenti az ember értékét, de valaki, aki csak hierachiában képes gondolkodni, és eleve fenyegetve érzi magát, ezt nem feltétlen fogja belátni. És persze az sem mindegy, hogy a felnőtt gyerek ezt csillapítani akarja, vagy direk szítja azzal, hogy "persze, hogy többet keresek, mert többet tanultam, és értékesebb munkát végzek".

2021. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

"miből állták anyádék, hogy te egyetemre mehess, nyelvvizsgád lehessen"


Ez az érv amerikában biztos működik, Magyarországon azért nem kell ehhez túl sok pénz... :) Legalábbis nem sokkal több, mint előtte a középiskolához kellett.

2021. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Semmi köze az egyetemhez meg a nyelvtudáshoz, én sima érettségivel vállalkozóként nettó 2 millió/hó felett keresek. Az talán a szocializmus hozadéka, hogy idősebbek nem ismerik el a munkám: "Az nem munka, nem csinálsz semmit!" Aztán egyrészt lenéznek, másrészt irtó ciki, hogy pl. Anyum elmegy nettó 200 ezerért dolgozni, mikor mondom, hogy adok pénzt, ne szenvedjen a munkahelyén... és nem érti!
2021. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem az a tapasztalatom – dacára annak, amit gondolnak magukról- , hogy az idősek nagy része burokban él, és nincs túl sok fogalma a dolgokról.

ismerősöm anyja nem volt képes megérteni, hogy az ismerőm (felsőfokú angollal diplomával) miért nem éri be gyári munkával, hiszen ők is ott dolgoztak.

2022. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!