Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri most átváltani MÁP+...

Megéri most átváltani MÁP+ állampírokat PMÁP-ra?

Figyelt kérdés

2020 Januárjában vettem MÁP+ állampapírt, tehát kb 2 éves. Azóta viszont nagyobb az infláció, tehát most jobban fizet egy friss lekötésű PMÁP(5 év futamidejű) mint a két éve lekötött MÁP+ ? Valószínű a következő években is jobban járnék így, ha átrakom?

Ha egy év mulva mégis kell a pénz akkor sokat bukok rajta ha kiveszem?

Nem nagyon értek a témához, azért is a kérdés, csupán annyi a célom hogy ne veszítsen az értékéből a pénzem.Köszi a válaszokat előre is!



2022. febr. 13. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A MÁP+ hátralevő pénzáramait diszkontáld le a PMÁP várható hozamával, és ha a kapott jelenérték kisebb, mint a MÁP+ visszaváltási ára akkor megéri eladni a MÁP+-t és venni helyette PMÁPot.

(Ezt a 3 éves PMÁP-pal lehet így kiszámítani, mert a MÁP+ból is 3 év van hátra)

2022. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzről van szó? A MÁP pluszt bármikor kiveheted veszteség nélkül (0,25% az semmi)
2022. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jövőbeli infláció ismerete nélkül ez nehéz feladvány. 2022-ben a PMÁP szerintem biztosan veri a MÁP+-t. Hogy utána mi lesz az jó kérdés. Annyi biztos, hogy a PMÁP biztosabb védelmet nyújt az infláció ellen. Ha hozzá tudsz férni a MÁP+ egy részéhez anélkül, hogy az egészet visszaváltanád, szerintem érdemes lehet egy részét PMÁP-ba tenni. Hogy mekkora részét azt nem tudom.
2022. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!