Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PMÁP kamatozásában a "változ...

A PMÁP kamatozásában a "változó" jelző mit jelent?

Figyelt kérdés

Magával a változó kamatozással tisztában vagyok, illetve, hogy a MÁP+ az fix, előre meg van határozva, hogy az első két félévben, aztán évente mennyit kamatozik, ha esik ha fúj.


Viszont a PMÁP az mitől változó? Minden évben az aktuális infláció függvényében változik a hozam (+ a kamatprémium)?


Nem volt még ilyen állampapírom, viszont most az új széria eléggé vonzó már a 6.6%-os hozamával (infláció + 1.5% kamatprémium).


Ez azt jelenti, hogy a kamatprémium végig fix, de az inflációs "alapot" évente változtatják az azt megelőző évi inflációval?

Legalábbis én így logikáztam ki, de lehet hibásan.



2022. febr. 4. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Minden évben az aktuális infláció függvényében változik a hozam (+ a kamatprémium)?"


Igen.


"Ez azt jelenti, hogy a kamatprémium végig fix, de az inflációs "alapot" évente változtatják az azt megelőző évi inflációval?"


Igen.

Jövő márciusig fizeti az évi 6,6%-ot.

Ha az idei inflációra azt mondja a KSH majd jövő év elején, hogy 0%, akkor 2023.03-2024.03 között 0+1,5%-ot fog fizetni.

Ha azt mondja a KSH, hogy 10% volt, akkor 10+1,5-et fog.

2022. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm szépen a választ.

Akkor ezekszerint nem voltam messze a megoldástól. :)


Ergo akkor arra érdemes figyelni, hogyha új széria jön ki majd, hogy a kamatprémium hogy alakul, mert az végig fix, az infláció meg nyilván majd változik.

2022. febr. 4. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen jól levezetted.


Két dologra érdemes figyelni:

Kamatprémium és, hogy mikor van kamatforduló.

A március elég jó, gyorsan követi az inflációt.

Az előző sorozat asszem decemberben fordul. Az egy tragédia :)


De igazából sokra nem mész vele, hogy figyeled, mert mindig csak az aktuálisból tudsz venni. Hiába volt a tavalyi jobb ha azt már nem tudod megvenni.

Arra meg nem számítok, hogy durván emelkedni fog a prémium, hogy megérje eladni az X éve vettet és az új sorozatból venni.

2022. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!