Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor és hogyan éri meg a...

Mikor és hogyan éri meg a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Tankolni nem szoktam (nincs autóm), elektronikai cikkeket ritkán veszek, az ételrendelést szépkártyával rendezem.

Megéri ilyen életvitel mellett csak bolti vásárlással használni, ha időben fizetem vissza a kamatokat?


Albérletet kell fizetnem, de nem tudom jár-e visszatérítés ha hitelkártyával fizetem, az sem világos mekkora havi kerettel érdemes kalibrálni? (A maximális hitelkerettel, a jelenlegi keresetem valahányszorosával, a havi költségeimmel, vagy a jelenlegi vagyonom összegével?)



2022. febr. 7. 04:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10, na ezért kérdezem, mivel lakást vagy házat vennék, mindenhol azt olvastam, hogy ilyenkor megéri (felújítás, bútorozás, stb. miatt).


#6 írtam később, hogy nem a kamatot fizetném...


Mivel többen kérdeztétek ezért megírom:

Kb (maximum mindhárom értéknél) 80k megy az állatokra havonta, 230k az albi, 100k a kaja, 100k elektronikai cikk.

(Minimum mindhárom értéknél)

50k havonta az állatokra, 185k az albi, 50k a kaja, 15k elektronikai cikk.

AVG-t nem tudok reáliasan számolni mert a körülményeim függvényében változik a költekezés mértéke, a bevételem sem állandó. Úgy kalkulálok, hogy a költekezésem maximális értéke ne haladja meg a bevételem 50%-át (max bevétel: 800k min bevétel: 500k).

Másra nem költök rendszeresen, bár karácsonykor elmegy 200 ajándékra/egyébre vegyes kategóriában (ekkor a szabadságok/egyéb miatt előfordul, hogy nagyobb arányban költök a bevételemhez képest). Ruhákra 2-3 évente költök nagyobb összeget de most értelemszerűen nem élnék a lehetőséggel.

Eü kategóriában mehet még el 50 évente, de a lakás/ház után tervezem ezt emelni.


Nyilván nem hosszútávú befektetésként tekintek a dologra, de úgy nézem nekem nem éri meg vásárlás/felújítás/egyéb előtt spórolási céllal kérni ezt a szolgáltatást, mert azokból a dolgokból amire erőfeszítés nélkül sok pénz megy el alig kapok vissza valamit (vagy semmit)...

Nem okozna problémát amúgy a nagyobb összegű költekezés, csak nem sok értelmet látom, egyszerűbb lefaragnom a mostani költségeimet (bár a kaján meg az elektronikai cikken kívül nem nagyon tudok mást lejjebb vinni).


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. febr. 8. 08:29
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez esetben jogosult vagy a maximálisan visszatérítendő összegre pl. év végén OTP Bonus hitelkártya esetén 30 000 Ft, OTP BonusGold hitelkártya esetén pedig 50 000 Ft jóváírást kaphatsz.


Erste esetén 96 000Ft-ot kaphatsz vissza évente.

2022. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!