Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor és hogyan éri meg a...

Mikor és hogyan éri meg a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Tankolni nem szoktam (nincs autóm), elektronikai cikkeket ritkán veszek, az ételrendelést szépkártyával rendezem.

Megéri ilyen életvitel mellett csak bolti vásárlással használni, ha időben fizetem vissza a kamatokat?


Albérletet kell fizetnem, de nem tudom jár-e visszatérítés ha hitelkártyával fizetem, az sem világos mekkora havi kerettel érdemes kalibrálni? (A maximális hitelkerettel, a jelenlegi keresetem valahányszorosával, a havi költségeimmel, vagy a jelenlegi vagyonom összegével?)



2022. febr. 7. 04:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja a többi kérdésben sokszor merül fel az igénylés oka, úgyhogy leírnám én is:

Ingatlant vennék idén/jövőre, addig szeretnék rásegíteni az anyagi javaimra amennyire lehetséges.

A hibáimtól próbáljatok eltekinteni, nyilván azért tettem fel a kérdést mert biztosra akarok menni, és mert nekem személyesen nem volt hitelkártyám még (pl. nem kamatot fizetek ha időben térítem vissza a felhasznált összeget, van kockázata akkpr is ha remekül elvagyok néllüle, a fenntartási díja magasabb mint a debité, stb.)

Nem szeretek belevágni úgy dolgokba, láttam családon belül mit tesz egy hitelkártya tartozás... De ostobaság lenne nem élni egy lehetőséggel, ha nyereséges.

Belátom nem nagy hozamra nem számíthatok, de úgy számoltam, hogy visszakapnám a számlavezetési díjamat egy év alatt, és több időm van gazdálkodni a számlámon lévő összeggel.

2022. febr. 7. 05:36
 2/12 kapo1588 ***** válasza:
93%
Szerintem neked nem éri meg. A kajára alig adnak visszatérítést picivel lennél az éves kartyadij fölött. Szerintem inkább a bevételeidet próbáld meg növelni más módon
2022. febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Akkor éri meg, ha azokban az üzlettípusokban vásárolsz, amelyekben magasabb a visszatérítés. Pl. Erste MAX-nál minden kártyás vásárlásra 1% jár, de a kiemelt kategóriákban (pl. drogéria/gyógyszertár, ruházat, utazás stb.) 4%. A hitelkártya teljes költsége évente kb. 12 ezer Ft, tehát azt le kell vonnod a haszonból. Nekem van, de évente csak olyan 10-15 ezer Ft jön össze, ami tiszta haszon.
2022. febr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érheti meg, ha rendszeresen rengeteget költesz és mindig időben törlesztesz, de sokat így sem nyersz vele, mert a visszatérítés összege maximalizálva van. Cserében ott vannak a számlavezetési-, kártya- és a törlesztéssel kapcsolatos tranzakciós díjak. Ha valamiért megcsúszol a törlesztéssel, megfeledkezel valamiről, vagy nem követed a szerződési feltételek állandó változását, akkor iszonyat lehúzásokba lehet belecsúszni. Ráadásul az egész koncepció folyamatos költekezésre ösztönöz. Ki van ez találva úgy, hogy az esetek túlnyomó többségében a bank járjon jól. Én biztosan nem vacakolnék vele.
2022. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#5: Ha tudatosan használod, és nem csúszol a törlesztéssel, akkor nem veszítesz vele.
2022. febr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

"ha időben fizetem vissza a kamatokat?"


Nem a kamatokat kell visszafizetni ahhoz, hogy pénzt hozzon egy hitelkártya. Ha így értelmezted, akkor neked biztosan nem való.


Vásárolsz a hitelkártyával, majd a következő hónapban kifizeted a teljes vásárlást (ekkor még nincs kamat rajta). Ha ez megtörténik, akkor visszatérítést kapsz a hitelkártya kondícióinak megfelelően. Ha ez nem történik meg, akkor egy iszonyat szar hitel lesz belőle, szintén a hitelkártya ennek megfelelő kondíciói szerint. Ha kp-t veszel fel, az általában helyből hitel lesz. De ha most a piaci szabadfelhazsnálású hitel 10-15% éves kamat körül van, akkor ez jó 40% kamattal lesz.

Szóval annak éri meg valamennyire, aki tudatosan rendezi a pénzügyeit és van pénze. Akinek nincs, az nagyon hamar fog még rosszabb helyzetbe kerülni. De mint #5 is írja, mivel a visszatérítés éves mennyisége korlátozva van, és vannak havi/éves díjak, ezért néhány tízízer forintnál többet nem gyűjtesz vele évente.

2022. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező írd le, mire mennyit költesz havonta és abból kilehet számolni, hogy megéri-e!
2022. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Akkor éri meg, ha mész az USA-ba nyaralni. Ott van, ahol csak a hitelkártyát fogadják el, vagy az olcsóbb.


Amúgy szerintem itthon teljesen felesleges. Ha mindenképp szeretnél, akkor megnéznék külföldi kártyákat, hátha van ott ismerős, akinek a címére mehet és nincs számlavezetési díj

2022. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem van, de évente csak olyan 10-15 ezer Ft jön össze, ami tiszta haszon."


Ez a legfontontosabb mondat.

Egyszerűen nem éri meg ennyi pénzért hitelkártyát használni. Egy-két rossz döntés/figyelmetlenség és a többszörösét bukhatod.

2022. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlási, költekezési szokásaimat figyelembe véve nekem akkor érte meg mikor a házfelújítást csináltuk. A laminált padló, festékek, nyílászárók, csempe, kád, cement, stb. vétele ment vele, még aznap átutalva a bankszámláról.


3,2mFt-ot költöttem el 6 hónap alatt, ennek 4%-a jött vissza 128eFt, utána a szomszédomnál volt tetőcsere és velem hozatta meg a hozzávalókat, amiért nem kértem soha 1 Ft-ot sem, a számlát nem az általa adott kp-al fizettem, hanem a hitelkártyával :)


10 hónapig volt hitelkártyám, utána megszüntettem.


Kérdező írd össze, mire mennyit költesz havi szinten és segítünk kiszámolni, hogy neked érdemes-e hitelkártyával foglalkoznod!

2022. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!