Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi a havi hitel törlesztőr...

Mennyi a havi hitel törlesztőrészlet amit fizettek?

Figyelt kérdés
Írjátok azt is kérlek hogy hány milliót vettetek fel illetve mennyi a nettó bevételetek havonta?
2022. jan. 16. 18:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ne értsetek félre, én is ezzel szoktam érvelni a hosszú lejáratú lakáshitelem mellett, de azért erre nincs garancia. Az ingatlanárak nagyon meg tudnak változni ripsz-ropsz, a fizetésekre sincs garancia, így az hogy a forint éppen mennyit ér, az nagyon meg tud változni.
2022. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Valahol mindkettőnknek igazat tudok adni. Nem egyszerű a helyzet az egyszer biztos...
2022. jan. 19. 09:46
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

#20: Hogy érted, hogy nem? Infláció mindenképpen van, a mai világban a defláció esélye a nullához konvergál. Arra gondolj, hogy 15 éve egy jó állapotban lévő 100 négyzetméteres családi házat 17-20 millióért el tudtál vinni, ma ugyanazért 65-70 milliót kell fizetned, 15 éve mégsem volt lényegesen könnyebb megvenni egy 100 négyzetméteres családi házat, mint most. Milyen soknak tűnt akkor egy 40 ezer Ft-os törlesztő a nettó 110 ezer Ft-os átlagbérek mellett... :) Ma a 110 ezer Ft a mai törlesztőkre sem elég.


Ugyanezt a folyamatot, más számokkal, 15 év múlva is be fogja valaki mutatni, és rá fog világítani, hogy a ma 150 ezer Ft-os, nagyon soknak tűnő törlesztő a jövőbeli szemmel nézve milyen alacsonynak tűnik.

2022. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
#21: a lakásárak csak rövid távon csökkenhetnek, viszont ha az elmúlt 25 évből kiragadsz mondjuk 4 dátumot és növekvő sorrendbe állítod, akkor összességében biztos, hogy emelkedő tendencia fog kirajzolódni. Olyan már soha nem lesz, hogy 20 millióért családi házat veszel Budapesten.
2022. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Hát így legyen! Nekem 62 a törlesztőm, én is úgy indokoltam meg a hosszú futamidőt, hogy eljön majd az idő, amikor a családi telefonszámla lesz ennyi, most 20+ 3 emberre..


Viszont én jókor jó helyen voltam pont, a mostani kérdező helyébe nem szívesen lennék. 30M hitel egy kisebb város melletti faluban levő házra, háát. Nehéz, a családtámogatások nélkül totál mission impossible. Legalább újépítésű?

2022. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
#25: kicsit off, de nagyon sokat fizetsz telefonra, tudok sokkal olcsóbbat, ha érdekel, írj PM-et.
2022. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
#25 kedves vagy, de ebben van egy készülék is, havi 6250 ft még októberig, utána azért barátibb lesz. :) Amúgy Red csomagban vagyunk.
2022. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#26 akart az lenni :)
2022. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Tuti van olcsóbb, írtam :)
2022. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Ez a ház például 2005-ös építésű könnyű szerkezetű és van önerőnk is de még így is hogy jó árban van ... Elég sok. Amióta a bankban érdeklődtem azóta nagyon le vagyok törve. Persze babavarot szeretném felvenni de sajnos a covid miatt megszakadt a munkaviszonyom és lehet nem is adnák meg hiába előtte folyamatosan dolgoztam az igenylestol visszafelé számít. A másik meg hogy a csok nagyon jól hangzik de új epitesunel ami még hát még elérhetetlenebb nincs 80-90 száz milliónk.. mindemellett három gyereket fel is kell nevelni tisztességesen! Ilyen törlesztő árak mellett hogy lehetne ezt így ? Így élni egy életet... Annak ellenére hogy szeretnénk több gyereket alapból is ez a vágyunk de már úgy érzem lassan erről le kell tenni mert magunkat is alig bírjuk fenntartani..
2022. jan. 19. 11:06
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!