Babavárót így lehet?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm és most rendezik a babaváró hitelt maguknak. 7 éve nem jön össze a gyerek nekik és mondtam nekik hogy hülyeség amit csinálnak. A barátnőmnek komoly eü.-i baja van ezért lehet, hogy abban az 5 évben sem sikerül a gyerek. Azt monsta nem baj ha nem lesz gyerek mert az orvossal majd kiállít egy papírt hogy nem lehet és nem kapnak büntetést a banktól. Én nagyon óckodom ettől a megoldástól és szerintem ennek hátulütője lesz később. Mit gondoltok?
2022. jan. 6. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te dolgod.

Ha egeszsegugyi okbol nem lehet gyerek akkor nem kell a buntit kifizetni. De hogy erre milyen igazolast fogad el az allam az majd 3-5 ev mulva fog kiderulni.

Viszont utana piaci kamatozason kell visszafizetni a hitelt, 5 ev utan mar nem lesznek kedvezmenyes kamatra jogosultak.

Ha most elszorjak akkor 5 ev mulva durvan megugorhat a torlesztojuk, es lesz egy draga hiteluk.

2022. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom nem az én dolgom, de szinte olyan mintha a testvérem lenne és nem akarok neki rosszat. Igen van betegsége és emiatt nem jön össze, de kivizsgálásra sem hajlandó menni hogy talán más módszert kipróbálni amivel összejöhet, mert nem meddő csak még nem sikerült. Sajnos elkábítja most ez a 10 millió és hiába mondtam neki hogy utána sokat kell fizetnie érte nem érdekli.
2022. jan. 6. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Babavárónál nincs ilyen, hogy kiállítanak egy papírt, és akkor minden rendben. Nincs ingyen pénz, ugyanúgy vissza kell fizetni.


Ahol nem, az a CSOK támogatás (és nem a CSOK hitel!).

2022. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy hitel, nem ajandek penz. A hitelt vissza kell fizetni. Ha nem teljesitik a felteteleket, akkor ha a buntit meg is usszak a piaci kamatot nem fogjak. Ami lehet, hogy fajni fog nekik.

Ezen te nem tudsz segiteni. Van aki csak a sajat karan tanul.

Drukkolj, hogy legyen baba.

2022. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 igen vissza kell fizetni, de nem mindegy hogy 5 ev utan buntit+magas kamatu hitelt kell fizetni, vagy csak az utobbit.


Ha igazolja a meddoseget, akkor az allami kamattamogatast nem kell visszafizetni.

2022. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy nem meddő, de a betegsége révén 7 vagyis lassan 8 éve nem sikerül a baba. A férje mondta neki hogy vegyék fel a pénzt és a doki majd ad papírt. Akkor inkább jobb ha ráhagyom mert már velem sem áll szóba amiért figyelmeztettem hogy baj lesz belőle. Hagynom kell hogy tanuljon belőle. Köszönöm mindenkinek a segítséget és nagyon Boldog Új évet kívánok nektek.
2022. jan. 6. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy dolgot tudok mondani: aki hülye, az is marad. Hiába magyarázod az ilyennek, hogy hülye, nem fogja fel, mert hülye.

Én csak azért utálom az ilyeneket, mert majd az én adómból fogják őket megmenteni.

2022. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy írod, majd megtanulja.
2022. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!