Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelnél, elég csak...

GeForce9500 kérdése:

Babaváró hitelnél, elég csak az adós jövedelmét figyelmebe venni?

Figyelt kérdés

Fel szeretnénk venni a babavárót a férj nevére lenne intézve az én jövedelmem netto 350ezer, a feleségem jövedelmét nem szeretnénk, hogy figyelembe vegyék, mert most fél hónapra megszünt a munkaviszonya utánna új szerződést kap.

A 10millios maximum hitelt szeretnénk igénybe venni.


Szerintetek lehetséges hogy csak az én jövedelmem nézzék és megadják e rá a 10 milliot?



2022. jan. 5. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen.

Mi is pont így csináltuk idén. Azzal a különbséggel, hogy nekem volt munkám, csak bizonyos szerződési feltételek miatt azt nem lehetett beszámítani.

Így csak a férjem fizetésére megkaptuk. Hasonló jövedelem kategória.

2022. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hitel ettől még közös lesz
2022. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy a hitel közös lesz csak a kérdés az hogy lehet e csak az egyik fizetést figyelembe venni.
2022. jan. 5. 23:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm kicsit megnyugodtam, ha járt így még valaki megköszönöm az ő verzióját is ha leírja.
2022. jan. 5. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen hitelt fel lehet így venni (babaváró, jelzáloghitel, személyi kölcsön, stb), viszont ebben az esetben eltartottként veszik figyelembe a feleséged.

Ezt úgy kell érteni, hogy alap esetben a nettó fizetésed maximum 50%-ig vagy hitelképes (nettó 350 ezer esetén 175 ezer forintig), ha a feleséged eltartottként szerepel, kapsz még egy valamennyi levonást.

Mivel a babaváró törlesztőrészlete havi 50 ezer forint (kamattal együtt is "csak" 80 körül lenne), ezért ha nincs más hiteletek, meg fogjátok kapni.

2022. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 6. 00:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöket vizsgál a bank, hiszen kötelezően bevonandó adóstárs a házastárs, de jelen esetben a feleséged jövedelmét a bank alapból nem veszi figyelembe, nem számol vele. Ez semmilyen hitelnél nem kizáró, hiszen lehet egy keresős is egy család. Az a lényeg, hogy a figyelembe vehető összebevétel (és ha van meglévő hitel, annak a részletét is számolva) elbírja a kért hitel havi részletét. Természetesen a banki minősítő rendszerek nem tisztán csak jövedelem/törlesztőrészlet arányt nézik, sok egyéb szempontot is figyelembe vesznek, pl eltartottak száma, munkahelyi adatok, stb, de nagy valószínűséggel a Ti kérelmetek rendben lesz.
2022. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk is így volt, mert a párom másik banknál van és nem tudtuk, hogy vinni kell onnan vmit, csak munkáltatóit vitt, azt monstak a banknál, mivel ő nem hozotr semmit így háztartásbelinek tudja számítani
2022. jan. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöket bevonnak, de a feleséged jövedelmét automatikusan nem fogják figyelembe venni. Ettől függetlenül mivel a cél, hogy kb. bárkinek kiszórják (értsd, olyan alacsony követelmények vannak hozzácsatolva, hogy szinte mindenki megkapja, aki igényli), nagyon nagy gondnak kell történnie, hogy ne kapjátok meg. :)
2022. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!