Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rajta lehetek passzív adosként...

Rajta lehetek passzív adosként a BAR listán?

Figyelt kérdés
Örökölt hitel volt. Ki lett fizetve 2 éve.
2021. dec. 21. 16:39
1 2 3
 11/22 xswerdy ***** válasza:
az intrum feltehetőleg nem banki követelést kezelt, hanem valami telefon, vagy közmű tartozást. Az semmiképpen sem kerül a KHR-be. Az OTP faktoring meg feltehetőleg rendszerhiba volt, hogy nem került át az örökösök nevére a tartozás.
2021. dec. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nekünk OTP factoring volt és 3 an voltunk benne a 2 testvéremmel. Ráadásul ők kiskorúak voltak.

Mindegy ha megérkezik a papír megírom azon múlik minden.

2021. dec. 22. 09:28
 13/22 anonim ***** válasza:
Köszi, mostmár engem is érdekel, annak idején nagyon paráztam ezen.
2021. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyukámmal ő ált kapcsolatba velük. Azt mondta hogy úgy állapodott meg velük hogy a húgom helyet fizettük ki

Aki akkor még kiskorú volt.és ez akkor nem azt kellene jelentenie hogy csak ő van rajta a BAR listán?

Mert az előbbi kérdező is írta, hogy náluk is több örökös volt és ö kifizette így a testvéreinek nincs semmi hátrányuk belőle csak itt a különbség hogy nem mi kerestük őket hanem fordítva

2021. dec. 23. 20:47
 15/22 A kérdező kommentje:
Ma felhívtal az OTP factoringot hogy nézzen utánna mert még nem kaptam meg a BISZ től a papírt. És azt mondta hogy örökös nem kerülhet KHR listára mert nem a saját hitele.
2021. dec. 29. 15:43
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem se. :) Szóval nyugodj meg!
2021. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 xswerdy ***** válasza:
hát addig biztos nem, amíg meg nem öröklöd a hitelt. Szóval ha már az örökhagyó késedelemben volt, vagy éppen a hagyatéki alatt nem volt fizetve, az biztos nem gond. De hogy miután megörökölted a hitelt, évekig nem fizettél, az már szerintem gond, mert az akkor már a Te hiteled volt.
2021. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 nálam is ez volt, és nem kerültem fel, arra azt írod, hogy véletlen bug a rendszerben.


Értem a logikád, tényleg, de nem hiszem, hogy ennyire sok véletlen lenne.

2021. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mi sem fizettük mikor megörököltük mivel mind a 3an gyerekek voltunk. Anya meg nem tudta mert ugye egyedül maradt 3 gyerekkel.

De most hogy fel hívtam azt mondta hogy látja hogy mi volt a helyzet és nem kerülhet fel örökös KHR listára. Főleg nem gyermekként

2021. dec. 30. 16:21
 20/22 xswerdy ***** válasza:
akkor jó, sok sikert a CSOK-hoz!
2021. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!