Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rajta lehetek passzív adosként...

Rajta lehetek passzív adosként a BAR listán?

Figyelt kérdés
Örökölt hitel volt. Ki lett fizetve 2 éve.
2021. dec. 21. 16:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem, de a legegyszerűbb, ha kéred

[link]

2021. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én sem kerültem rá apám miatt.
2021. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Lekérdeztem ma, de eredményre még várni kell. Én is apám után örököltem,nagy részét elengedhetetlen így kifizettük egybe 250e Ft ot de ettől sokkal több volt. Most pedig fontos lenne hogy hitel képoes legyek a CSOK miatt

2021. dec. 21. 17:14
 4/22 anonim ***** válasza:

Szia, második vagyok. Én is kértem elengedést a kamatokból, így is azthiszem 600ezret befizettem (amgy 1M+ lett volna).


Tehát kedvezménnyel törlesztettem be 2 éve. Idén márciusban vettem fel hitelt, nekem is volt ilyen parám, főleg a kedvezmény miatt, semmi nyoma.


Ráadásul a hagyatéki tárgyalás és a törlesztésközött eltelt még vagy 5 év, tehát bőven nézhettek volna rá az én tartozásomként is.

2021. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem is a hagyatéki tárgyalás és a törlesztés megkezdett előtt bőven telt el idő pontosan 7 év
2021. dec. 21. 19:06
 6/22 A kérdező kommentje:
Te kértél a BISZ-től igazolás?
2021. dec. 21. 19:10
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem bocsi 5 év
2021. dec. 21. 19:30
 8/22 anonim ***** válasza:
Én nem a BISZ-től, mert mmondták hogy gyorsabb, ha bankfiókban kérem le (ugyanaz). OTP-ben kértem le, és másnap meg is kaptam mail-ben.
2021. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 xswerdy ***** válasza:

Nekem bankfiókban azonnal megvolt az eredmény, meg is mutatták. Mondjuk én hitelkártyát akartam igényelni, és ott helyben megcsinálták a hitelbírálatot, és ahhoz kellett. Lehet, hogy ha csak úgy kéred, akkor nem ennyire igyekvőek.


Az a szabály, hogy ha valaki kifizeti a teljes tartozást, akkor 1 évig marad passzív KHR-ben, ha elengedtek valamit, akkor 5 évig.


Ha valaki meghal, akkor a számláját zárolják, a törlesztő részleteket nem tudja vonni a bank, még ha lenne is fedezet. Azt tartanám logikusnak, hogy a hagyatéki lezárultáig a bank késedelmi kamatokat ne számolhasson, tehát ezek elengedése se jelentsen hátrányt. Viszont ha a hagyatéki után még 5 évig nem fizettél semmit, akkor felteszem, hogy felkerültél rossz adósként a KHR-be. És ha a végén kedvezményt kaptál, akkor 5 év a passzív státusz. Szerintem, de kíváncsi lennék az eredményre.

2021. dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9 ugyanezt gondoltam én is, ahogy a fenti példában láthatod.

De nem kerültem fel!


Igaz amikor még bementem az intrumba, apám halála után x évvel is még az ő nevén futott a dolog. Akkor jelentkeztem, hogy én vagyok az egyik örökös (a háromból), de egyedül befizetném az egészet. Így a két nővérem nevére soha nem került semmi..


Vagy rendszerhiba, vagy nem szivatják az embert. Kettő volt összesen, egy intrum és egy otp factoring, de egyiknél sem a mi neveinken szerepelt, évekkel később sem. MIközben a halotti bizonyítványt megkapták jóval korábban.

2021. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!