Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van ebből a helyzetből kiút?

Van ebből a helyzetből kiút?

Figyelt kérdés
Megházasodtam és felvettük a babaváró hitelt, CSOK és államilag támogatott 3%os lakáshitelt ebből házat vettünk. Szeretnénk elvállni de ha ezt megtennénk akkor vissza kéne fizetni egyben kamatostul és az nem menne. Szóval a ház azóta többet ér, talán elég is lenne a pénz. Bár nem tudom hogy mennyi lenne kamatostul ezt visszafizetni. Ilyenkor tényleg semmi kiút nincs ebből a helyzetből vagy a házzal lehet valamit kezdeni hogy eladjuk és kijussunk ebből? Nem arra vagyok kíváncsi hogy nem kellene elvállni stb hanem egy esetleges megoldásra

2021. dec. 20. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha felment a haz erteke, akkor amennyivel dragabban el tudjatok adni az fedezheti a buntetokamatokat vagy nagy reszet. Ekkor szerencsetek volt.


El kell mnni a bankba, hogy mondjak meg mennyi lenne a buntetes.

Aztan megnezni mennyiert tudjatok eladni.

2021. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) sokat segítettél
2021. dec. 20. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Na igen, ez a nagy csapda ebben, kormány támogatja a családokat, persze. Aztán ha el akarnak válni, akkor nem tudják kb megtenni a sok szirsz/r hitel miatt és tönkrevágják a saját meg a gyerek életét.
2021. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván ennek a korlátozásnak vannak okai. Nem véletlen, hogy féket is építettek be.


A banktól meg kell kérdezni, hogy ha mostanában teljesen ki szeretnétek fizetni a hitelt szőröstül-bőröstül, akkor mennyi pénzre van hozzá szükség.

Az eladási árat aszerint kell meghatározni, hogy ez beleférjen.


Én is így csináltam. Mondták a bankban, hogy még 2,4 milliót kell kipengetnem, hogy a hitelem megszűnjön. Hozzászámoltam még egy-két csip-csup költségre 200 ezret, majd eladtam annyiért a lakást 1 hónapon belül, hogy a hitelt és az egyéb tartozásokat fedezze. Nem kértem engedélyt senkitől, szerződést kötöttem a vevővel ügyvéd előtt, amiben vállaltam, hogy soron kívül rendezem a tartozásaimat, maximum 2 hónap alatt, ehhez ő biztosít 3 milliót egy összegben. 2 hónap alatt mindent és mindenkit kifizettem, elindultak a jogtörlők a földhivatal felé (bank, bírósági végrehajtó stb.), melyek széljegyre kerültek. A lakás átadásakor kifizette a vevő a nekem még járó összeget. Az ügyvédnél aláírtam azt a nyilatkozatot, hogy a tulajdonjog változáshoz ezennel hozzájárulok. Ő benyújtotta a földhivatalhoz, majd érkezett az értesítés, hogy átírták a tulajdonjogot, az ingatlan pedig teljesen tehermentes lett a vevőnek.

2021. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Én felvenném mellé a babapotyogtató hitelt is, vennék belőle kriptot meg villanyautó részvényt.
2021. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
tipikus harácsoló magyar mentalitás. nem kellett volna mindenféle hitelt felvenni, hanem gondolkodni mondjuk. nagyon nagy szívás lesz így a válás
2021. dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Remélem még nem szaporodtatok, mert akkor még szerencsétlen gyerek életét is tönre teszitek.


Itt jön az, hogy nem tanítanak pénzügyi ismereteket az iskolában, aztán az emberek 90%-a pénzügyi analfabéte.

Meg ezért nem kéne ész nélkül házasodni és felvenni mindenféle hitelt, hanem előbb gondolkodni.

Hadd tippeljek: 25 éves vagy, 4 éve vagytok együtt, 2 év ismerettség után beleugrottatok a házasságba, aztán most néztek, hogy elmúlt a nagy rózsaszín köd...

2021. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Totál nem ezt kérdezte a kérdést feltevő.


Kérdező: Ha a bankba bementek, meg tudják mondani pontosan, hogy mennyi az annyi. Aztán találjátok ki, hogy ennyiért el tudjátok-e adni, majd azt is nézzétek meg, hogy kell-e adózni.

2021. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!