Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp bankszámlaszám kereső?

Otp bankszámlaszám kereső?

Figyelt kérdés

Történet röviden. Egy Nemesvámoson élő hölgynek elutaltam 11.000 forintot a hirdetett telefonért. Persze a telefon nem érkezett meg.


Banszámlaszáma megvan. Veszprém Óváros tér 24 szám alatt lévő bankhoz tartozik a számlaszam ezt sikerült online felületen keresztül megnézni.


A bank ilyen esetben kiadná a hölgy címét? Vagy ezt pontosan hogy lehetne megtudni? Köszönön ha tud valaki hasznos tanácsot mondani.


2021. dec. 18. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adja ki. A rendőrségen kell feljelentést tenni, nekik kiadják a nyomozáshoz.
2021. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ez az egyetlen útja ha megteszem a feljelentést.
2021. dec. 19. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a banknál is ki lehet tölteni ilyen jogosulatlan kifizetés papírt, de valószínűleg nem fogsz vele sokra menni.
2021. dec. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem lesz nyomozás, mert ez szabálysértési kategória az összeg miatt. Ez bukta lesz.
2021. dec. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A rendőrség nem azért van hogy az állampolgárokat szolgálja és védje, hanem egyfajta állami bevételkiegészítő szervezetként bírságoljanak akit érnek a közutakon. Mindennemű bűnmegelőzésre, bűnüldözésre alkalmatlanok.
2021. dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jelentsd fel. Ha másokkal is eljátszotta ezt (ami igen valószínű), akkor összeadódnak a kis összegek, és már elérheti a bűncselekmény kategóriát (üzletszerűen elkövetett csalás).


Sajnos én is jártam így, 10 ezer ft-ot utaltam előlegben egy processzorért, hogy utánvételesen feladja vidékről. Soha nem jött, feljelentettem és évekkel később elítélték a hapsit, mert már 2 millió körül járt a megkárosítás mértéke, annyi embert vett át.

És még így is csak 2 év felfüggesztett börtönt kapott, illetve vissza kellett volna fizetnie a pénzt a bírósági ítélet szerint, amit viazont sosem tett meg.

2021. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanuljatok meg vegre. Nem utalunk elore idegeneknek. Csak utanvetellel.
2021. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!