Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Oroszországba történő banki...

Oroszországba történő banki pénzátutalásnál milyen adatokat kell feltüntetni a küldéskor?

Figyelt kérdés

Már egyszer utaltam, de akkor visszajött a pénz(100 euróval kevesebb...). Felvettem az orosz bankkal a kapcsolatot és azt mondták az volt a hiba hogy nem tüntettem fel a két levelező (corespondent) bank adatait a "payment instruction" résznél. Persze a cég bankszámla adatait ahová szeretném utalni a pénzt feltüntettem. Ma megyek a bankba hogy megint utaljak, de azt mondták hogy ha így utalok akkor 100% hogy megint vissza fog jönni a pénzem. Van valakinek tapasztalata Oroszországba történő pénzátutalásról?

Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

OTP-nél van számlaszámom, cég és cég között történik az átutalás.



2021. nov. 5. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Oroszországi bankokba irányuló átutalásnál több adat kell mint egy EU-n belüli átutalás esetén.


Amennyiben a fogadó fél bankja nem tudja azonosítani a címzettet vagy még ha tudja is, de hiányos adatok miatt szabálytalan az átutalás, vissza kell azt fordítania a küldő bank irányába.

Ez nem csak Oroszországban működik így, hanem mindenhol máshol is. Az igaz, hogy ahol kevesebb adat is elegendő, ott kisebb eséllyel rontja el az ügyfél az utalást.



Ez egy lettországi bank honlapja, amelyik szépen leírja, hogy mi szükséges.

[link]

Ezt másoltam be a google-ből, ez volt az egyik első találat és elég részletes.

A konkrét adatokat persze ne vedd át, mivel a levelező bank nyilván nem ugyanaz illetve az indító fél sem persze.



Ha a neten keresel további leírást arra figyelj, hogy ne a Transferwise, Revolut meg ilyen cégek ajánlatait meg annak a leírásait használd, mert ők máshogy bonyolítják az átutalásokat.

Aztán megint visszafordul ha nem tudják azonosítani.


Annak a cégnek vagy embernek (nem a bankjának) akinek utalni akarsz, nem tudnál írni egy e-mailt előre, hogy ő adjon meg minden adatot pontosan?

Mégis az lenne a legjobb, sokkal kisebb eséllyel lenne elrontva.


Remélem tudtam segíteni!

2021. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!!

Én euró alapú pénzátutalást csinálnék. Az megint eltér a rubel alapútól, azthiszem nem kell VO kód. Meg van a cég bankszámlájának az összes adatja, átküldte a levelező bankok adatjait is, és azt mondta, hogy azokat is tüntessem fel az utaláskor. De nincsen pontos hely ahol fel tudnám tüntetni, használjam a közlemény rovatot?

2021. nov. 5. 18:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem jó pár bankban dolgó személyt, sajnos senkinek fogalma nem volt mit hogy kell, még soha nem utaltak Oroszországba.
2021. nov. 5. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért én is óvatosan adok tanácsot. És ezt éppen felelősségtudatból.


Éppen azt javasolom, hogy kérdezz meg bankot róla, de látom, hogy több banki dolgozó is nem tudta.

Kisvárosban mondjuk lehet, hogy valaki egész élete során nem találkozik ilyennel még ha bankban is dolgozik.



Sberbankba menj be, orosz tulajdonú és éppen Oroszországba irányuló külkerrel foglalkoznak erősen.

Vagy ha nincs a városodban, akkor hívd fel a telebankot, tuti fognak tudni segíteni.


A másik az OTP amelyiknél van rubel alapú számlavezetés. Ráadásul van orosz leánybankjuk is.


Egy kicsit speciálisabb tudást igényel (ezek szerint), de ennél a két banknál biztos, hogy meg van.

Mondjuk az OTP-nél a vidéki vagy Budapest külvárosi fiókokban lehet, hogy nem, de telebankban biztos.

2021. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziaa, köszi a tippeket, hétfőn hívom a sberbank-t és az orosz OTP-t is. Hívtam már a romániai és a magyar OTP-s telebankot, a romániainak egyáltalán nem volt fogalma, a magyar meg csak annyit mondott hogy írjam a kedvezményezett címet angolul.
2021. nov. 7. 09:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Az orosz otp-nél nem tudnak angolul, a magyar sberbanknál pedig nem tudnak olyanrol hogy kellene a megszokottól eltérő információ is a küldéskor.

Tanácstalan vagyok...

2021. nov. 9. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy nem válaszoltam. Külföldre utaztam, utána meg elfelejtettem.



Nos, én úgy gondoltam és azt javasoltam, hogy a magyarországi OTP-t hívd fel. Az OTP magyar székhelyű, itt zajlik a csoportirányítás, a magyar OTP-nek van külföldi leánybankja Oroszországban.


Az, hogy a magyarországi Sberbank (ami pedig az orosz Sberbank közvetett leánybankja) nem tudott segíteni nagyon meglepett. Szerintem valami félreértés volt, elbeszéltetek egymás mellett. Kizárt, hogy ne tudták volna.

2021. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nahát a szitu változatlan, úgy döntöttem inkább megcsináltatom a motrot itthon. 😅
2021. dec. 26. 19:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!