Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor szüntetik már meg végre...

Mikor szüntetik már meg végre vagy teszik fizetőssége a hülye sárga csekkeket?

Figyelt kérdés

a sárga csekk nincs ingyen, egy csekk után kb 500 forintot fizet a szolgáltató a póstának. mindenki fizeti, bele van kalkulálva az árakba, az is aki halad a korral és nem azzal fizet.


ha ezt a díjat az emberekkel fizettetik meg akkor majd az emberek megtanulnák egyből hogy lehet bankkártyával vagy utalással számlát fizetni.


2021. dec. 17. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

A sárga csekk jó dolog. Nagyon jó dolog.

A sárga csekket ugyanis lehet fizetni készpénzzel. Azzal a készpénzzel, amit a minimálbér mellett "borítékos pézként" kap hó elején a dolgozó. Vagy amit az okéba' elvégzett meló után zsebre rak.

A sárga csekkel lehet trükközni. Most épp nincs péz kifizetni, csúsztatom, aztán mikor jön a felszólítás, hogy demármostmáraztán tényleg ki fogják kötni vagy kapcsolni, akkor hopp, befizetem és lobogtatom a feladóvevényt: há' megvan, há' nincsen gond. Igaz, akkor lehet, hogy egy másik számlával csúszok el, de azt az egyet megúsztam.

Szóval vannak előnyei, amiket nem mindenki ért. Többek között én sem, mert egy, bejelentett fizetésből élek, ami folyószámlára érkezik és mindig megengedhetem magamnak, hogy időben befizessem a rezsit. De sokan nem így működnek.

2021. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A sárga csekkel lehet trükközni. Most épp nincs péz kifizetni, csúsztatom, aztán mikor jön a felszólítás, hogy demármostmáraztán tényleg ki fogják kötni vagy kapcsolni, akkor hopp, befizetem és lobogtatom a feladóvevényt: há' megvan, há' nincsen gond. Igaz, akkor lehet, hogy egy másik számlával csúszok el, de azt az egyet megúsztam." - ezt a trükköt utalással, kártyás fizetéssel pont ugyanígy meg lehet csinálni.


Kérdező, a legtöbb helyen a szolgáltató átterheli a csekk díját a fogyasztóra, csak az egyszeri ember ezt nem veszi észre, mivel nem azt mondja, hogy ennyibe kerül a csekkes fizetés, hanem ad havi ezer forint kedvezményt, ha csoportos beszedéssel vagy utalással megy.

2021. dec. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A hülye sárga csekk Téged zavar, engem nem.


Azt ugye észrevetted, hogy nem egyedül létezel a világon? Neked ez az igényed, másnak nem.


Beszéld ezt inkább meg a 87 éves Mari nénivel, aki bankban soha életében nem járt, az internetről pedig azt hiszi, hogy valami vasúti vonat.

Továbbá beszéld meg azokkal, akik segélyből élnek, és nem hogy bankszámla fenntartására nincs pénzük, de sokszor ruházkodásra sem.

Továbbá beszéld meg azokkal... és sorolhatnám tovább, de nem teszem, inkább bízom abban, hogy nem beszűkült látókörű vagy. :)

2021. dec. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%
Így van, sok helyen már most is plusz díjat kell fizetni a csekk után és így van ez jól. Fizessen akinek a postára járás a hobbija.
2021. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki olyan „korral haladó”, népnevelő, mint te vagy.

Eszerint nem tudsz semmit az óriási szegénységről, ami sajnos, sokakat érint. Nincsenek döntési helyzetben arról, hogy legyen-e bankszámlájuk, bankkártyájuk.

A bankszámla sincs ingyen, az utalás sincs ingyen, a bankkártya sincs ingyen (ha mégis, akkor az is csak látszat, mint a sárga csekk ingyenessége; olyan követelményeket teljesít az ügyfél, ami más módon térül meg a banknak). A kártyahasználat sincs ingyen. Utóbbi ugyanúgy csak látszat, mint a díjmentes sárga csekk. Ugyanis, bankkártyás fizetés esetén az elfogadó fizet díjat, nem is keveset; ezért van, hogy nem egy boltban 500, vagy 1000 Ft alatt nem lehet bankkártyával fizetni: ehhez arányítva túl magas a kártyafizetés elfogadási díja.

Örülj annak, hogy te olyan helyzetben vagy, hogy hülyézheted a sárga csekket, és tudomásod sincs olyanokról, akik nagyon más helyzetben vannak, mert nem szakad meg a szíved értük. Bár lehet, hogy nem sajnálnád, hanem hülyéznéd őket is.

2021. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

A nagymamám idén májusban lesz 90 éves.

Egyedül él, bevásárol, főz, saját paprikája, paradicsoma terem a kertben.

Olvas híreket, nagyjából tisztában van a világgal, segítség nélkül is önálló, ez nagy dolog sz ő korában.


De ha nem lenne csekk, nem tudná önállóan befizetni a rezsit.

Természetesen megoldaná a család, de ennyi év után megviselné, ha ezen a területen nem tudná maga irányítani a dolgokat.

Egyébként is felnőtt ember, joga van akkor és úgy intézni a pénzügyeit, ahogy akarja.

2022. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pont lesz_rom, hogy a csekkes fizetés mennyi pluszba kerül, akinek az a kézenfekvő, használja, nem tudom téged mi a fene nagy dologért zavar ennyire, másnak a plusz ráfizetése, nem a tiéd, te kényelmesen vagy, nem neked kell postára a tömeges helyekre rohangálni miatta. Komolyan irigylek embereket ennyire unatkozni hogy ilyen pislicsáré csepürágó dolgokba is más dolgával foglalkoznak :D
2022. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk például IS, mert az elektronikus számlabefizetések nem feltétlen minden fajtája olyan feltétlen olcsó... Egy beszedési megbízás is pénzbe kerül (nekem k&h-s számlám van,ott pl. kettő megbízás után darabonként már 102 forint, de gondolom más banknál mg már mindegyik kapásból fizeteős), plusz mivel van egy olyan, hogy tranzakciós illeték, amit meghatározott tranzakció típusok és összegek után a bankoknak be kell szedni (meg a NAV fele be is kell vallani mint adó), ezt is pl. felszámítják tipikusan minden beszedési megbízás után a beszedett /kiegyenlített számla/ összege alapján, így már gyakorlatilag pont nem spóroltam meg vele a csekkes fizetés díját. Ha milliókat kezelgetnék a számlámon meg havi igen többszáz ezres fizetésem lenne, lehet nem érdekelne ennyire, de így nem fogok rá áldozni hogy plusz tranzakciós díjakat számolgassanak fel erre is. Amúgy nagyszülői házba élek ahol minden még az öregek nevén van, és minden papír alapú csekken jön, de nem postára futkozok vele, annyi hogy a legtöbb csekken már QR-kód szerencsére van, így iCsekk-appon fizetek... De a papír sárga csekk ugyanúgy jön, mert momentán nekem még nem olcsóbb meg hatékonyabb mint a beszedés
2022. febr. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ja (előző voltam), a banki utalásnak szintúgy a besz.megbízás alapján hasonló sémája van a költségekbe, szóval ugyanúgy nem éri meg már a sárga csekket spórolni vele
2022. febr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Ellenben a bankkártyás fizetést már kb minden szolgáltatónál meg lehet oldani (vagy a saját oldalukon vagy dijnet vagy hasonló), ami viszont ingyen van.
2022. febr. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!