Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor emelkedhetnek az állampa...

Mikor emelkedhetnek az állampapír hozamok?

Figyelt kérdés

Ilyen infláció mellett egyre nevetségesebbé válik az amúgy sem túl acélos MÁP+, de még a PMÁP is. Aki kevésbé kockázatos, de infláció feletti hozamot szeretne, annak milyen lehetősége van manapság?

Sem részvényt, sem cryptot nem vennék, minden iszonyatosan túl van árazva és eleve "overextended" a piacon, így a meglévő pozíciómon kívül nem igazán akarnék újakat nyitni egy következő nagyobb korrekcióig. Addig is viszont valamibe be szeretném rakni a likviditásom. Érdekelne, hogy Ti hogy látjátok a jelenlegi lehetőségeket.



2021. nov. 15. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A PMÁP pont erre van, infláció+hozam.
2021. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos te tévedésben élsz, az állampapírnak nem célja, hogy infláció feletti hozamot hozzon.

Nézd meg az amerikai államkötvényt bőven negatív a reálhozama.

Magyarország eddig a kivétel volt.


Úgyhogy ne várj emelést.

Van a piacon egy likvid termék a MÁP+, és egy kevésbé likvid, kicsit több kamattal PMÁK.

Ezen a kockázati szinten minden más rosszabb.

2021. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Hozzon sokat, de ne legyen kockázatos... Az ilyenre szokta mondani a bankár ismerősöm, h rakja otthon a dunyhába.

PMÁP és MÁP+ pont neked való, vagy ha túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínű szívhatsz vele, lásd questor.

Nekem van OTP, MOL, Magyar Telekom és ami a legfontosabb 4IG részvényem, nem sok, de volt 10% nyereségem belőle már 1 év alatt.

2021. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
En ugy látom h olyanba tartani a penzt ami 10 szazalek alatt hoz ertelmetlen, persze ez kockazattal jar...
2021. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom mindenki túlbuzgó a válaszokkal. Főleg olyan kérdések kapcsán amit fel sem tettem. :)

Nyilván tisztában vagyok a R/R fogalmával. Minél kevésbé kockázatos valami, annál kisebb a hozama is, ez evidens.

Nem is ez volt a kérdésem. És nem is azért nem fektetnék több tőkét cryptoba és papírokba, mert rizikós, hanem mert ezen a ponton nincs értelme. 3-6-12 hónap nagyságrendben mindenhol brutál nagy korrekció várható (energiaválság, infláció, supply chain issues, stb.) és akkor akarok újra befektetni, addig csak tartom a meglévő pozíciókat.

A PMÁP valóban erre való, nem is ez volt a kérdésem.

De ha a jegybank emeli az alapkamatot, akkor az általában az államkötvények kamataiban is megmutatkozik, ennyi volt az összes kérdésem, mert ezzel nem vagyok tisztában egyáltalán és erre összesen egy fél választ sikerült kapni, miszerint amerikában az államkötvénynek negatív a hozama. Igen, tudom, sőt nagyon sok más országban sincs reálhozam, de továbbra sem ez volt a kérdésem, hanem, hogy jegybanki alapkamat emelés esetén mikor szokott az államkötvények hozama emelkedni? De valószínűleg erre nem itt fogok választ kapni. Azért köszönöm a kommenteket.

2021. nov. 15. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint mondtam ne várd, hogy emelkedni fognak.

Igazad van, hogy van összefüggés az alapkamat és az állampapírok kamata között.

Amikor aukción adják el a papírokat, az elsődleges forgalmazóknak.

És ezek kamata eleve a lakossági papírok kamata alatt van jóval.


1,8%, ez még elég messze van az 5%-tól.

Egyhamar nem lesz MÁP+ kamatemelés, csak azért, mert negatívba ment a reálkamata.

2021. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Világos, köszi. Nézegettem Tradingview-n a 10Y bonds grafikont, meg nyilván az amerikait is. Tradicionálisan válságok előtt/alatt magas, de akkor meg kell a francnak, dip-ben inkább vásárolok majd részvényeket meg crypto-t. :)
2021. nov. 15. 17:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Öregem itt valami nem kóser.

Aki ennyire profi mint ahogy te itt beállítod magad és dobálózol a tradingview, dip és egyéb olyan szavakkal/kifejezésekkel amit egy átlag gyakoris júzer csak les mint hal a szatyorba.

Namost ha ekkora figura vagy, akkor egy ilyen benned felmerulo kerdest a gyakorira kitenni.... olyan mintha Ronaldo bemenne egy, suliba, mert bár amúgy qrvanagy figura de ippen nem emlékszik arra milyen a zsámolyugrás és azutan erdeklődne Sanyi bácsitól a tornatanártól.


Szóval ez így ölég érdekes.....


JA

Hogy ne csak azt érezd hogy belédállok:

Nem lesz hozamemelkedes az allampapiroknal. Nem is ertem miert lenne... de ez legyen az en gondom.

2021. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hiszed vagy sem, de attól, hogy trade-elek és Tradingview-t használok (amúgy a profik nem is igazán használják ezt a platformot), relatíve elfogadható vagyok technikai analízisben (80% feletti trading sikerrátám van), Elliott-waveben, meg úgy en bloc felismerek egy trendet még nem azt jelenti, hogy tudom, hogy mikor emelnek az állampapírok hozamán. Tudom, hogy van aki szerint a hierarchiában ezekkel a dolgokkal kéne képben lenni először, de mivel ez nekem eddig nem volt hasznos infó, nem tudtam.

Ellenben tudom a DXY és crypto/stock market negatív korrelációját és sok más egyéb, számomra hasznos infót. Fura vagyok? Lehet.


Nem gondolom egyébként, hogy olyan marha jó vagyok és mivel pont eléggé ciki, hogy ezt a kérdést nem vágom, ezért teszem ki név nélkül gyakorira...remélem ez így világos.

2021. nov. 16. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!