Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes MÁP+ helyett PMÁP-ra...

Érdemes MÁP+ helyett PMÁP-ra váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1,5 éve MÁP+ban van a megtakarításom, viszont én nagyon arra apellálok, hogy az infláció el fog szállni.


Még így, a választások előtt is kénytelenek belátni, hogy várakozásokon felüli az infláció, mi lesz a választások után?

Politikát mellőzzük, ha kérhetem. :)


Bár ha jól értelmezem, akkor a PMÁP mindig az előző évi inflációt veszi alapul, igaz? Tehát ha jövőre száll el az infláció, akkor abból leghamarabb 2023-ban lesznek emelkedett PMÁP hozamok, ugye? Addigra meg már úgyis csak 1,5 év van hátra és a MÁP+ hozama akkor a legmagasabb és talán már nem lesz érdemes váltani.

Ha más is hasonló cipőben van, akkor érdekelne a véleménye.



2021. okt. 27. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meggyozodesem hogy egyik se jobb megoldas, en az etfek hive vagyok.


De ugy gondolom h az allamnak nem erdeke hogy magas legyen az inflacio mert az sok rovid tavu problemat szul ezert a vasarloi kosarat ugy fogjak modositani hogy ne emelkedjen meg tulsagosan. Ezert mindegy kb hogy melyiket veszed mert kb azonos szinten hoznak

2021. okt. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Választások után nem fog tovább emelkedni az infláció, mert előbb-utóbb ki kell vezetni a hitelmoratóriumot, és megszorításokra is szükség lesz, mindkettő vissza fogja vetni a fogyasztást, miközben idővel a nemzetközi nyersanyag problémák is enyhülni fognak.


Egyébként most már annyira nem buli a pmápra váltás, mert a pmáp prémiuma meglehetősen alacsony. A korábban vett pmáp viszont szárnyalni fog a következő 1-2 évben.

2021. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyilván lehet ETF-eket venni, meg crypto-t is, de egyik assetbe sem tennék most semmit, mert minden fontos mozgóátlagtól eltávolodott minden egy jó ideje. Majd ha a gazdaság összeomlik a következő 1-2-3 évben, akkor lesz érdemes bevásárolni. De addig is likvid eszközökben tartom a pénzem, mint pl a MÁP+. Maradok a fenekemen szerintem egyelőre, csak érdekelt mások véleménye.

Ment a pozitív értékelés mindkettőtöknek.

2021. okt. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!