Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fiatalon 20 évesen szeretnék...

Fiatalon 20 évesen szeretnék befektetni kb. 800ezer forintot szerintetek MÁP vagy PMÁP-ba?

Figyelt kérdés
5évre szeretném létrehozni. Szerintem a MÁP, ami nekem jobban megfelelő hiszen ott ha esetleg korábban kell kivenni a pénzt kamatvisszafizetési időszakokon ingyenes. De kivancsi vagyok mások véleményére is. (Ez a saját magam által megkeresett és félre tett pénzem, és tudom hogy a tanulásba kell fektetni a pénzt-> megy oda is) Tőzsde ilyenek nem érdekelnek.

2021. ápr. 5. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Sajnálatos, hogy a részvények nem érdekelnek. Én 23 évesen raktam először részvénybe.
2021. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan nagy odafigyelést nem tudok rá szentelni.
2021. ápr. 5. 21:23
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Akkor "sajnos" maradnak az állampapírok, esetleg idővel egy kis aranyat is felcsíphetnél (ha ez érdekel).

Részvényeket illetően pedig vannak tök jó befektetési alapok, bármelyik bankban elérhető néhány. Ezek sok részvény között osztanák el a pénzed, nem Neked kéne foglalkozni ezzel.

Jobbat nem tudok, sok sikert.

2021. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszát!

Esetleg el lehet gondolkodni azon,hogy fele felébe teszem?

2021. ápr. 5. 21:28
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Persze. Miért ne lehetne. 800 ezer még elég kis pénz ezért fontos lenne, hogy minél olcsóbb legyen az értékpapírszámlád díja, ahol majd megnyitod. (Mert mindenképpen kell majd, az állampíprhoz is).

Úgy tudom befektetési alap után, nem kell adóbevallást készítened, de erre majd kérdezz rá.

Tudom, hogy sok ez így egyszerre, de minden kezdet nehéz akármiről is legyen szó :)

2021. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendelkezek már otp-s értékpapírszámlával Prémium Aktív Klassz.-al és Prémium Klasszikussal 8hónapja vannak meg, de nem hozzák a vártat esetleg átlehet csoportosítani Állampíprra?
2021. ápr. 5. 21:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A "prémium aktív klassz" amúgy is tartalmazott részvényeket amúgy.(20-30%-ban) Talán nem is tudtál róla.

Nem dolgozom az OTP-nél, de biztos vagyok abban, hogy át lehet csoportosítani állampapírra. Állampapír jegyzése ráadásul ingyenes szokott lenni. Annyi hogy a befektetési jegyeid eladása lehet egy kis jutalékba kerül.

2021. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy érdemes kivárni az értékpapírral? Most csak 1-2% között ugrál a kamat. Azt írja az internet, hogy 1-3év az ajánlott.
2021. ápr. 9. 14:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult kérdés. Órákig elemezhetnénk, és akkor is csak egy szubjektív vélemény lenne belőle.


Azt érdemes tudnod, ha nőni a jegybanki (MNB) alapkamat, akkor az újonnan kibocsátott kötvények kamata is várhatóan emelkedni fog. Arra is látok esélyt, hogy marad így a kamatszint, de arra is van esély bőven hogy emelni fogják, főleg megugrik az infláció. Talán még Matolcsy sem tudja biztosan mit fog csinálni 1 év múlva.


Mennyi átlagos éves kamatra számíthatsz most ? Mennyi az állampapír futamideje ?

2021. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy egyenlőre csekély összegről van szó, én nem várnék. Megvenném az állampapírokat. Ha vársz azzal is csak vesztesz, addig még kamatot sem kapsz, és az idő is csak tellik.


AZ IDŐ PÉNZ.

2021. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!