Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fiatalon 20 évesen szeretnék...

Fiatalon 20 évesen szeretnék befektetni kb. 800ezer forintot szerintetek MÁP vagy PMÁP-ba?

Figyelt kérdés
5évre szeretném létrehozni. Szerintem a MÁP, ami nekem jobban megfelelő hiszen ott ha esetleg korábban kell kivenni a pénzt kamatvisszafizetési időszakokon ingyenes. De kivancsi vagyok mások véleményére is. (Ez a saját magam által megkeresett és félre tett pénzem, és tudom hogy a tanulásba kell fektetni a pénzt-> megy oda is) Tőzsde ilyenek nem érdekelnek.

2021. ápr. 5. 21:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Tényleg egy ilyen patt helyzet van. Most jelenleg a PMÁP 3évesre gondolok ott 4.4%os a kamat. De akkor inkább ide átcsoportosítok közel 1milliót. Hamar itt lesz az a 3év :).

Igyvan az idő pénz, főleg ebben a helyzetben.

2021. ápr. 9. 14:24
 12/12 anonim ***** válasza:

Oké, csak ugye várd meg a lejáratot mert ha idő előtt adsz el, akkor bukhatsz némi pénzt.

Illetve én úgy értelmeztem, hogy újonnan kibocsátott állampapírokat fogsz jegyezni, és a lejáratig tartod. Ha így van akkor hajrá !

2021. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!