Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki leirna nekem hogyan is...

Valaki leirna nekem hogyan is mukodnek ezek a dolgok hitelfelvetelnel?

Figyelt kérdés

Tehat: a Raiffeisennel fel tudnek venni 10 ev futamidore 10m Ft hitelt, 100k lenne a torleszto. Szamolgattam, a parom nelkul csak en keresek papiron brutto 580-at, erre meg rajon minden honapban tulora, altalaban meg netto 40e szokott lenni. Ilyen esetben hogy nezik a befolyo osszeget? A brutto 580 szamit vagy az elozo havi berpapiron szereplo osszegek? Mert az mind tobb a tulorak miatt ugye, es altalaban kernek berpapirt visszamenoleg par honapra. Illetve beleszamit az hogy a mostani lakasomat ki akarom adni, es abbol fizetni a torleszto nagy reszet (tisztan kb 70e Ft-ert tudnam kiadni) vagy az nem szamit es az en maganugyem hogy mibol fizetem majd?

Illetve meg ami erdekelne (bocsanat a hulye kerdesekert elore/utolag is) hogy ketten is fel tudunk venni hitelt? Marmint pl ha a paromat is belevennenk. Nem valoszinu hogy erre szukseg van, csak erdekesseg keppen kerdezem ezt a reszet.

Az utolso kerdesem az, hogy van aki szemelyi kolcsonbol vesz lakast? Vagy erre kimondottan a lkashitel jobban megeri minden esetben, es a szemelyi kolcson csak kisebb dolgokra ajanlott?

Koszi a valaszokat, szep napot!


2021. okt. 12. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A személyi kölcsönnek jóval magasabb a kamata, nincs értelme abból venni a lakást.


A bankok nézik az alapfizetést és a juttatásokat is (ez a munkáltatói igazoláson külön szerepel), nálam három havi fizu átlagát vették figyelembe. A saját bankom meg simán azzal számolt, hogy mennyi érkezik a számlámra.


A pároddal házasok vagytok? Ha igen, bevenném, hiszen minden közös úgyis. Ha nem, kihagynám.

2021. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelzálog alapú hitelnek alacsonyabb a kamata.Ezért ingatlanvásárlásnál érdemes azt választani.

A jövedelem ha másik banknál veszed fel akkor munkáltatói igazolás alapján megy,vagy a valós lesz rajta de azt nem bontják külön túlóra stb... hanem amit kifizettek nekedha ugyanannál a banknál veszed fel akkor meg látják hogy mennyi a jövedelmed, szintén anélkül hogy ebből mi a túlóra mi az alapbér.

Viszont ha házasok vagytok,akkor őt is bevonják,mint adóstárs, mivel a házasság vagyonközösség is, ezért ha te felveszed, ő is tartozik majd épp ezért kell hozzá az aláírása.

A bérletidíj jövedelme itt most nem lényeges,ha már régóta lenne hivatalos jövedelmed belőle,akkor beadhatnád azt is,de a majd ez is lesz azt nem fogják figyelembe venni.

Egyébként meg kérhetsz előzetes minősítést és akkor te is a bank is tisztán fog látni,hogy kb milyen feltételekkel tudsz felvenni és törleszteni majd.

2021. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 580-ra simán kapsz 10m hitelt, teljesen mindegy, hogy a túlóra pénzt nézik-e.

De igazság szerint a bankot leginkább az igazolhatóan, tehát számlára érkező munkabér érdekli.


Amúgy nekem olyanba kötöttek bele, hogy egyik hónapban nem írta oda a munkáltató, hogy 'munkabér'. Minden hónap elején azonos összeg, mindig ott volt, hogy 'munkabér' kivéve egyszer. Emiatt papíros munkáltatói igazolás kellett. Amúgy nem kellett volna mert 10+ éve ugyanannál a banknál vagyok.


De alapvetően 400 körüli nettora simán adni fognak 10M hitelt ha nincs mellette már sok másik hiteled.

2021. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!