Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell ennyit bszakodnia...

Miért kell ennyit bszakodnia a Takarék banknak? :)

Figyelt kérdés
A netes vásárlásnak pont az lenne a lényege, hogy telefonon keresztül EGYSZERŰEN tudok vásárolni. Nem kell elmenni az adott üzletbe, ahol lehetne kapni, nem kell semmi mást csinálni, csak megadod az adatokat és már kész is. Miért kell ezt addig bonyolítani, míg végül már az sem fér hozzá a kártyán lévő összeghez, akié a kártya? Egyszer megadom az ujjlenyomatomat a telefonon, utána megadom a kártya adatait, kártya szám+ lejárati idő+ még a 3 jegyű kód is kell. Ez még mindig nem elég nekik, küldenek sms-t is. Megkaptam az smst, beírom a kódót és még mindig nem nyugodtak le. Már 3 felé képpen igazoltam eddig, hogy tényleg én vagyok, de még utána kérnek tőlem egy olyan "internetes pin kódot" amit amúgy meg sem adtam nekik. Ezek után mivel nem tudom azt a kódot amit nem adtam meg sosa senkinek, tehát nem létezik, zárolják a kártyát, hivatkozva arra, hogy nem tudtam igazolni magam. Akkor miért nem hívnak fel telefonon, hogy tessék, adjál meg egy kódot, és akkor ez lesz az internetes kódod? Vagy miért nem kérdezik meg, hogy akarom-e egyáltalán, hogy legyen ilyenem? Miért nem egy igénybe vehető szolgáltatás, amit ha akarok, majd én jelzem nekik, hogy szeretném? Miért utólag kell értesülnöm arról, hogy egyáltalán létezik ilyen? Miért nem elég a 3 féle azonosítás? Még hivogatni is kell őket, hogy feloldják azt a tiltást, amit azért kaptam, mert a saját kártyámon lévő saját pénzemből költeni akartam. Be ne menjek hozzájuk személyesen? Mi ebben az egyszerű és gyors, amiről szólnia kéne az internetes vásárlásnak? Ami miatt ezt választom ahelyett, hogy elmegyek egy üzletbe, ahol sorba állok és készpénzzel fizetek?
2021. okt. 11. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha xddddd Bocsi, hogy kinevetlek, multkor en is pont ezen duhongtem fel orat, csak az OTP-nel. Egy netes vasarlas mar addig tart nalam, mint egy komolyabb utalas, amit visszaellenorzok haromszor is. A netes kodrol en sem tudtam, mert a szamlamat mar cirka 10 eve nyitottam meg suhanc koromban, azt a beallitasoknal en meg tudtam adni. Meg a vodafone-nal is mar a tokom tele azzal, hogy harmadjara kernek tolem uj jelszavat, mindenfele hulye jelekkel meg szamokkal telerakva. Elfelejtettem a szamlat, mondom gyorsan befizetem, erre mar megint ujat ker, mert a szabalyzatban mar nem eleg a cifrafosas jelszo, kell ra egy kis diszites is. Fhu.
2021. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem amugy az is hulyeseg, hogy a netbankban egy tranzakciohoz ketszer kell megadni a jelszavat, hat ha mar valaki egyszer megyszerezte a jelszot, akkor igy masodszor is meg tudja adni, ettol egyaltalan nem biztonsagosabb, bar nem akarok otleteket adni, hogy mihez kerjenek meg kulon kodot xd
2021. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert Takarékbank. :)

Sajnos a Takaréknak egyáltalán nem sikerült még az életben semmit sem normálisan megcsinálnia. Mobilbank alkalmazásnak neveznek egy böngészőt, ami megnyitja a netbankot. No komment.

A Gránit Banknál egyáltalán nem volt még problémám az online fizetéssel, érkezik az értesítés a vásárlásról, FaceID, jóváhagyás és kész.

A családban van OTP-s számla és kártya, ott igaz van app hitelesítés, de kész szívás az egész.

2021. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!