Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cib banknal van vmi jo befekte...

Cib banknal van vmi jo befektetes mostansag 10-20 milliora?

Figyelt kérdés
tegnap 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már pont ott valami jó befektetés mostanság, vagy bármikor?
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 hol máshol akkor?



CIB-nél vannak befektetési alapok, szerintem minimális hozzáértéssel is megoldható a befekettési kockázatok rangsorolása szerint.


Ilyen összegnél egyébként már megoldható a kedvezőbb Tandem befektetés is úgy tudom.


Viszont amit javaslok, hogy innen ne nagyon fogadj el tanácsot, max arra jó, amit én írok is, hogy utána nézz.


A legbiztosabb viszont, ha elmész a bankba és megkérdezed ők mit tudnak ajánlani. Ennél az összegnél szívesen fognak tanácsot adni.

Nekik is az az érdekük, hogy a befektetésed kamatozzon, mert ők a jutalékból élnek.

tegnap 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan a CIB befektetési alapjait konkrétan nem ismerem, de amikor befektetési alapokat néztem a saját bankomnál, arra jutottam, hogy hasonló portfólióba kisebb költséggel is be tudok fektetni.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bankok befektetési alapjainak teljes költség mutatója olyan 1-3% szokott lenni. Ezt úgy kell értelmezni, mint egy negatív kamatos kamat ami ledarálja a megtakarításodat. Pl ha az alap eszközei 10% hozamot termelnek, és 3% a költség, akkor annyit fogsz látni, hogy 7% a hozamod…


Ilyen kockázatok mellett gazdaságosabb ETF-eket venni, amiknél 0,1-0,2% költségszintek vannak.

tegnap 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(Jobban meggondolva.. nekem nem fáj ha CIB befektetési alapot vesztek. Magasabb lesz csak tőle a CIB profitja, és végül több osztalékot vehetnek fel év végén az Intesa Sanpaolo részvényesei a pénzetekből… szóval tégy csak úgy ahogy a 2-es válaszoló írta: kérjél tanácsot a bankfiókban, ahol azt az alapot fogják ajánlani neked amiért a legzsírosabb jutalékot akasztja le az ügyintéző, mert a legprofitábilisabb a bank számára, azaz a legköltségesebb a számodra…)
tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az 1-3 százalék valós, de nem úgy hívják, hogy lopás ahogyan sokan értelmezik. "lenyúl a bank". EZ az ára annak, hogy nem kell ott ülnöd és figyelgetned a dolgokat neked mint befektető és stresszelni minden nap ha nem nézel rá.


Ez a költsége annak, hogy egy az emberek 97%-ánál jobban hozzáértő személy rendezi az alapot; csinál mindent a bank; stb stb

(és igen, ezek valóban szakemberek, nem ilyen random emberek akik ezt elképzelik magukról)


Igen, az a valaki, aki ezt csinálja profitmaximalizál a banknak...de ezt csak úgy lehet ha profitmaximalizál a befektető ügyfélnek is!


Nem mindenki mindenhol mindig akar lenyúlni mindenkit. A bank nem a kisbefektető 1 millióján, de mégcsak nem is a kérdező 20 millióján gazdagodik meg, hanem azon ha versenyképes és jó befektetéseket ajánl.


Ha pedig úgy érzed rossz helyen bankolsz, senki nem köt meg, hogy jobbra válts.


Persze, lehet saját szakállra is tőzsdézni, meg venni bármit, de egy jó pénzügyi intézet garanciákat is vállalhat.



Pl a CIB-nél nem sok keresés után sikerült találni garantált hozamú alapokat is.


Persze itt lehet mondani, hogy van állampapír az is garantált. Igen, létezik az is.

De létezik EURÓ alap is, DOLLÁR alap is. Létezik fizikai arany, ingatlan, gyűjtemény. A diverzifikáció is fontos. Létezik továbbá a legjobb befektetés is, a tanulás...


Tehát aki bankban fektet be és nem ilyen 0.1% éves kamatos kötvénybe, mert ilyen is van de mennyi, az szerintem már jobb pénzügyi döntést hozott mint a lakosság nem is merem megtippelni mekkora százaléka, aki KP-ban tartja otthon a pénzt, de azt is forintban.



Szóval: nem butaság bemenni a bankba és beszélni valakivel aki ért hozzá. A bank vállal garanciákat, te pedig mérsékeltebb kockázatokat. Cserébe a bank kapni fog jutalékot, te pedig egy kifizetést a végén.

Lehet egy üzletből fillérszámolás nélkül is elégedetten távozni mindkét félnek.



A pénz nem csak úgy van, hanem azt csinálják. Befektetni csak úgy, mert sokat olvastam róla meg olyan mint autót szerelni otthon.



Semmiféle érdekem nem fűződik egyik bankhoz sem, sem más pénzintézethez, de a véleményem az, hogy nem mindenki lesz milliárdos aki ül és nézegeti, hogy mennek a részvények amiket összespórolt pénzből vett miután megnézte a Wall Street farkasát. Akinek pedig kajakra milliárdjai vannak, azoknak van privát banking és azok ilyesmikbe IS fektetnek. Tehát nem lehet nettó rossz.

ma 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!