Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szocpolt 1 gyerek után...

A szocpolt 1 gyerek után igénybevettük első lakásszerzéshez a hitelbe. Most december 26.-ra vagyok kiírva a második babával. A kérdés, hogy igénybevehetjük-e a második gyerekre a fennmaradó összeget?

Figyelt kérdés
Beépítenénk a lakáshitelbe.
2008. dec. 11. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Csakis ugy veheted fel a második gyermekre a szocpolt ha nincs a neveden lakás!Tehát eladód azt veszel másikat,pl!Meglévö hitelbe nem tudod ugy beépiteni ,hogy a neveden van az ingatlan!Ez biztos igy van ,mivel mi is igy tudtunk még tavaly felvenni!
2008. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs másik lakás a neveteken, csak amire eleve felvettétek a hitelt és az első gyerekre a szocpolt, akkor igen, felvehetitek a másik gyíerekre is és beépíthetitek a hitelbe. (Szerintem)
2008. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsi ,de nem veheti fel!Csak is ugy kapja meg a szocpolt ,amikor igényli a szocpolt a másik gyerekre az a lényege, hogy nem lehet a nevén ingatlan!Ez tuti igy van mi nekünk is az volt a szerencsénk és ugy kaptuk meg,hogy eladtuk az elözö lakást épitkeztünk(közben megszületett a babánk),és az volt a szerencsénk hogy nem kértük meg a használatba vételit(MIMÁRT A VÉGÉN JÁRTUNK AZ ÉPITKEZÉSNEk) mert az állam nem fizette volna ki a szocpolt!!
2008. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja és a lényeget kihagytam,nekünk is van rajta banki hitel is!
2008. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


"Újabb gyermek születése:

Az igénylési határidő alól kivételt jelent, ha a kölcsönszerződés megkötését követően a kérelmezőnek újabb gyermeke születik (csak azok esetében, akik egyébként határidőben igényeltek szocpolt). A kölcsönszerződés időpontjában hatályos jogszabályi feltételeket teljesítő adóst - az akkori mértékű kedvezmény - a kölcsönszerződés megkötését követően született gyermekek után is megilleti (számításba véve a születés időpontjában meglévő gyermekeiket és személyi feltételeiket).


Korlátozást jelent, hogy amennyiben a támogatásra jogosult adós a kedvezményt a lakásra vonatkozó adásvételi szerződés megkötését követő 120. nap, vagy építés esetén a használatbavételi engedély kiadása után igényli, akkor a kedvezményt csak új lakás felépítésére vagy vásárlására nyújtott, és a születés időpontjában meglévő kölcsönből még fennálló tartozás csökkentésére használhatja fel.


A jelzáloglevéllel finanszírozott hitelek kamattámogatása, illetve a kiegészítő kamattámogatás esetében a gyermek születésének időpontjáig esedékessé vált és az adós terhére elszámolt szerződéses kamatoknak a kedvezményre jutó összegét is jóvá kell írni. Amennyiben az újabb gyermek megszületésére és az igénylésre az adásvételi szerződés aláírását követő 120 napon belül vagy - építés esetén - a használatbavételi engedély kiadása előtt kerül sor, az adós a kedvezmény összegét akár az építési költség (vételár) megfizetésére is felhasználhatja."


Tehát részben neked is igazad van és nekem is. Új lakás vásárlása esetén az utólag született gyerekekre is igénybe elehet venni a szocpolt, használt lakásnál nem.

2008. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Érdekes mert nekünk azt mondták a bankba is meg az államkincstárba is ha megkértük volna a használatba vételit,MEG NEM ADTUK VOLNA EL AZ ELÖZÖ LAKÁSUNKAT, márt nem kaptuk volna meg a szocpolt!Ja és nem nem hazuduk tényleg ezt mondták.Egyébként azt megkérdezték hogy a kölcsönböl vonják le,vagy külön utalják ki az összeget.Mi ugy kértük külön ezért kellett csinálni egy új költség vetést!Ja meg mindent számlával kellett igazolni!
2008. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Barátnőmék kb 2 éve vettek hitelből egy lakást és idén tavasszal született meg a harmadik gyerkőcük és automatikusan levonták a hitelből a harmadik gyerek után járó szoc.polt. Tehát kevesebb lett a havi törlesztőjük.
2008. dec. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Szia!

Mi most intéztük ezt a dolgot, 3 éve vásároltunk használt lakást, és a kisfiamra akkot megkaptuk a fél szocpolt, ill. hivatalosan Fiatalok Otthonteremtési Támogatását=FOT-ot. Idén májusban született meg a kislányunk, és mivel dupla ingatlanfedezet van a lakásunkon, a másik ingatlant szerettük volna kivonatni! Ekkor derült ki, hogy a kislányunkra is jár.

Az a durva, ha nem megyünk be érdeklődni a fedezet kivonásról, ki sem derült volna ez a dolog! Minden féle fórumon utána néztünk már ennek, és mi is úgy tudtuk, hogy már nem jár!

Szóval szerintem menjetek be abba a fiókba, ahol felvettétek a hitelt, és a hitelszerződésetek alapján az ügyintéző pontos tájékoztatást tud adni!(Mi nem fészerakó konstrukcióban vásároltuk az ingatlant!)

Sok szerencsét!

2008. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kettöveol elött aki irt választ atól kérdezem:az nem megelölegezet szocpol volt?Mert ha a neveden van egy ingatlan amikor igényled a szocpolt nem veheted fel a szocpolt!Sem a hitelbe nem forgathatod bele!A telek az nem számit bele ,épitkezés miatt irtam!De hivd fel az államkincstárat az kérdezd meg azt ha a neveden van ingatlan akkor feltudod-e venni a szocpolt,illetvel beleengedik-e forgatni a hitebe!A válasz az lesz hogy nem!Hacsak nem megelölegezett szocpol!
2008. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia elöző válaszoló! Ha nekem céloztad a kérdést, én voltam, akinek a barátnőjének tavasszal a harmadik gyermek után a hitelből levonták a szocpolt. Szóval, ha nekem irányoztad a kérdésed, akkor a válaszom nem megelőlegezett szocpol volt, mert azt csak 2 gyermekig lehet, vagyis vagy nincs egy gyermeked sem és vállalsz kettőt, vagy van egy és mégegyet vállalsz. Harmadik gyermeket nem lehet vállalni, de ha megszületik, akkor rá is megkapod a szocpolt. Én igy tudom. Egyébként mikor vásárolták a barátnőmék a lakást, akkor 2 gyerekük volt, 2-re meg is kapták a szocpol, most levonták neki a harmadik gyerek után is. Mi tavaly vásároltuk a házunkat és egy lányom van, vállaltunk mégegyet és mondták, ha lenne még, akkor azután is megkapnánk. Bár lehet ez csak az új építetésünél van?
2008. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!