Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így belevágnátok a lakáshitelbe?

Így belevágnátok a lakáshitelbe?

Figyelt kérdés

Férjemmel jelenleg még albérletben lakunk, de fontolgatjuk a lakásvásárlás lehetőségét.

Mostanra összegyűjtöttünk 7 millió forint önerőt, 30 millió körüli lakást nézegetünk. Ti bele mernétek vágni 10 millió babaváróval + maradék piaci hitellel? Egy gyereket mindenképpen szeretnénk 5 éven belül, én többet nem biztos, hogy szeretnék, de ha mégis akkor is nagyon maximum két gyereket.

Kettőnknek a netto bevétele havonta 685 ezer forint, ami értelemszerűen a a gyerekvállalást követően jelentősen le fog csökkenni.



2021. szept. 27. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bele.
2021. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Persze mire vársz? Ha kormányváltás lesz mennek a gyerekesek a levesbe.
2021. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából azon dilemmázunk, hogy még gyűjtögetünk addig a pontig, amíg nem szüntetik meg a fix kamatozású hitelt, illetve a babavárót, mert minél kevesebb hitelt szeretnénk felvenni és jelenleg az albérlet mellett is kényelmesen félre tudunk tenni. De lehet igazából jobban megérné már saját lakásba beleforgatni az összeget, viszont én eléggé tartok attól, hogy majd a születendő gyerek mellett milyen módon tudok visszamenni dolgozni (a munkahelyem fix marad, de hogy tudok esetleg napi 8 órás munkavégzést vállalni az teljes mértékben gyerekfüggő lesz...)
2021. szept. 27. 20:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Plusz kicsit reménykedem, hogy 1,5 éven belül picit lejjebb mennek az árak, hátha ki tudnánk fogni egy nagyobb lakást is, hasonló összegben.
2021. szept. 27. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán. 13 millió piaci hitel+babaváró kB havi 150 törlesztő. És mivel a gyerekek után az állam két kézzel szórja a pénzt, még marad is.

Sok hülye két minimálbérre is bevállal 3 kölyköt meg egy 25 éves lakáshitelt.


Ti ennyi bevétellel valszleg jócskán okosabbak vagytok az átlagtól, szóval menni fog. Lazán ki is fizettek 15 év alatt az egészet.


Én 6 éve cirka 210 ezres fizuval vállaltam be 7 millió lakáshitelt. És akkor csak én dolgoztam, párom nem, plusz gyerek nbálunk nincs.

Még most se keresünk annyit, mint ti, de lazán megvagyunk.

2021. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!