Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel Plusz mennyire...

Diákhitel Plusz mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az egy kamatmentes hitel, viszont itt azt írják, hogy el lehet tőle adósodni. Hogyan?


[link]



2021. szept. 14. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon a linken én nem találok eladósodásra utaló szöveget. Olvasd el a feltételeket a hivatalos oldalon. Szerintem ez nem rossz ajánlat egyébként, bár találkoztam olyannal, akinek elkölteni jólesett, fizetni meg nem akart, de hülyék mindig is voltak...
2021. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha felveszed, akkor eladósodsz. Ennek az a veszélye, hogy a folyósítástól számított egy év múlva el kell kezdeni törleszteni, akár tanulsz még akár nem, így ha nincs munkád suli mellett, akkor baj lesz. Ezzel szemben a DH1 bár kamatozik, de csak a hallgatói jogviszony megszűnését követő 4 hónap múlva kell elkezdeni fizetni, akkor is ha még évekig tanulsz.
2021. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Diákhitel Pluszt már nem lehet igényelni, június 30-ig lehetett egyébként.
2021. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Ott van a linkelt cikkben, hogy meghosszabbítják.
2021. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hitelt veszel fel, eladósodsz, ezt jelenti a szó.
2021. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom mit oklendeznek itt masok, hogyha hitelt veszel fel azonnal eladosodsz, mesz a hid ala.


Nemtom, ok amint felvettek a hitelt mentek New Yorkba es azonnal minuszba ment a bankszamlajuk es csodalkoznak?


Azt sem tudom mennyire vannak tisztaban ezek az uzleti szabalyzattal ami a diakhitel pluszra ervenyes.


Normalis hitelekkel szemben az ugyelti kamatot nem te fizeted, hanem az allam. Ez benne van a szabalyzatukba.


Ez azt jelenti, hogy par beleirtak hogy valtozhat a kamat periodusonkent, tokmindegy, mert az allam fizeti.


Azaz, ha felveszel 500 000 forintot, normalis hitelezokkel ellentetben 500 000 forintot fizetsz vissza.


Eladosodni sokkal nagyobb az eselye ha valami kigyo banknal veszel fel 20 millio forintot kocsiert, es vannak rejtett hulyesegek, na meg THM es/vagy kamat.


Na ott valoban tilos felvenni hitelt ha meg csak tanulo vagy. Felnottkent sem veszes ha van eszed meg egy normalis allasod.


Elarulom az emberek tobbsege hitelt vesz fel lakasert, kocsiert, telefonert es nincsenek eladosodva. Sot, mennek nyaralni dubaiba meg shanghai ba es elvezik az eletet.


Ahogy irtak, hulyek mindig vannak, azt hiszik a golya fossa azt a 20 milliot es azonnal elkoltik, aztan neznek nagyokat hogy 5 honap alatt mar a rezsit sem tudjak fizetni a havi 80 000 forintos torlesztesi kotelezettseg miatt. De legalabb van egy BMW.


Ilyen lehetoseg ritkan lesz egyebkent, hogy 1 eves turelmi ido es nincs ugyelti kamat. Akar be is fektethetned 5 evre azt az 500 000 forintot, bar sokat nem kapsz vele az is igaz.


Ki kell hasznalni. De ha olyan vagy, hogy elcsabit a sok penz es maris elkoltekeznel, akkor inkabb ne. Bar akkor mar fordulj orvoshoz, mert ha lesz allasod meg penzed azt is akkor ilyen alapon elkummantanad hulyesegekre?

2022. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!