Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diakhitelt hogy törlesztem?

Diakhitelt hogy törlesztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Diákhitel 1-et, szabad felhasználásút szeretnék felvenni.

Ha hétfőn leadom a kérelmet, egy egy összegben szeretném kérni az összeget, akkor jól informálódtam, hogy 750.000 forintot kaphatok, melyet október 15ig legkésőbb, de inkább igénylés után 10 nappal megkapok?

Ha igen, akkor ezt később hogyan, Miylen formában kellene visszafizetnem? Erről nem találtam infót, és legkésőbb szerdán tudnék ezügyben telefonálni, addig pedig szeretnék okosabb lenni.


Ha a fenti infóim nem jók, segítenétek, hogy van?

Számít mire kötöm?


Köszi


2021. szept. 10. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Végzés után kell elkezdened fizetni. Lehet utalni vagy a Diákhitel Direkt oldalon bankkártyával fizetheted az aktuális részletet.

2021. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha végeztél, akkor minimálbérhez vagy a fizetésedhez arányosan kiírják %-osan a törlesztőt. Már nem emlékszem pontosan, de bérminimumos kezdőfizuhoz (kb nettó 150 ezer) volt olyan 8-10 ezer a törlesztő. Ez mind szép és jó, csak kb. ennyi volt a kamat, tehát a tőke csak stagnált, egyáltalán nem csökkent. Ahogy elkezdtem jobban keresni, növeltem a havi törlesztőt (bár a kötelező kevesebb volt), aztán végtörlesztettem.

Nem rossz konstrukció, ha megszorulsz bár csak veszted a pénzt, de nem kerülsz nehéz helyzetbe. Ha meg jól emgy, akkor érdemben tudsz törleszteni.

2021. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a szuperalacsony 1,99%-os kamat lassan a múlté lesz. Egyre csak emelkedik a jegybanki alapkamat (akár a 3% sincs kizárva év végéig) így viszont a diákhitel kamata is emelkedni fog - hacsak az állam nem vállalja át egy részét - és lehet, hogy simán újra 4-5% lesz a DH kamata, ami már nem annyira kedvező.
2021. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azert szalj le a magaslorol, egyosszegben ugy kapod meg ha lemegy az elso felev azaz januarban
2021. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!