Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel törlesztés kérdés?

Diákhitel törlesztés kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ha nekem van diákhitelem, most végeztem az egyetemen és el kell kezdeni törleszteni, de én többet szeretnék havonta, akkor melyik a helyes út?

Tegyük fel havi 12 ezret kellene törlesztenem, de én havi 100at akarok. Tudom, hogy van lehetőség előtörleszteni.

Ebben az esetben lehet előtörleszteni 100-t és abban akkor benne van a kötelező, vagy

Be kell fizetnem havonta 12-t törlesztésre és még 88-t magamtól előtörlesztésre?


Köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 10. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hogyan akarod előtörleszteni. Ha kötelező törlesztés címszóval fizetsz a 12 helyett 100-at, akkor az elsősorban a kamatot, majd utána a tőkét csökkenti, illetve amíg az előre befizetett összeg fedezi, nem kell tovább törleszteni. Ha 12-őt kötelező, 88-at pedig előtörlesztés címszóval, külön fizeted be, akkor a külön befizetett 88 a tőkét csökkenti, nem a kamatot, de nem tolja ki a törlesztési időt, a következő hónapban ugyan úgy fizetned kell a kötelezőt.

Javaslom egyébként a bankkártyás fizetést az utalás helyett. Az nekik költség, nem neked.

2021. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kamatmentes Diákhitel 2-ről van szó.
2021. máj. 10. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor tolhatod egyszerre kötelezőként. Így ha megszorulsz (bármikor előfordulhat, hogy bemész dolgozni és közlik, hogy holnaptól nem kell jönni), az előre befizetett összeg erejéig nem kell akkor törleszteni, nem halmozol fel adósságot.
2021. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(Ha kamatmentes, nem nyersz semmit az előtörlesztéssel, inkább nagyon olcsó forrást veszítesz. Gazdaságilag előnytelen döntés)
2021. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Külföldre megyek dolgozni ingázóként, 1,1M körül van a tartozásom, gondoltam 1 év alatt kifuttatom aztán megszabadulok tőle.
2021. máj. 10. 11:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor még inkább érdemes elhúzni mert a forint trendszerűen leértékelődik (majdnem tervszerűt írtam véletlenül) azaz ha euroban kapod a fizetésed, akkor összességében egyre kevesebb euroba fog kerülni a törlesztés.
2021. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!