Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van diákhitelem, melyik...

Ha van diákhitelem, melyik megoldással járok jobban?

Figyelt kérdés

Ha csak a kötelezőt fizetem be és a többi pénzt állampapírba fektetem, annak jobb a kamatozása (hitel 1,99% / év az állampapír 3,5%-6,0% )

A másik megoldás, hogy kifizetem egy az egyben az egészet.

1.100.000 Ft-ról van szó.



2021. márc. 25. 23:19
A kérdező szavazást indított:
Kinullázom a diákhitelt.
Veszek állampapírt és csak a kötelezőt törlesztem
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezek a gondolatok relevánsak számodra.

2021. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mióta 8 azázalék a diákhitel kamata?
2021. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos írás.

Csak két észrevétel az egyik cikk régi, ott valami 9%-ról beszél.

A másik viszont tényleg aktuális. Ott nyerészkedésnek állítja be ezt a dolgot, de én nem azért vettem fel a diákhitelt, hogy állampapírba fektessem. Ahogy ott mondja az adófizetők pénzén nyerészkedjek.

Egyébként régen sokat olvastam a kiszámolót, többnyire jó dolgokat ír, és való igaz itt ugye azt mondja Miklós, hogy egy pizza ára havonta.

Ezt nézhetjük így, viszont az én megközelítésemből. 10 év alatt egy havi bérem. És tételezzük fel eltudsz menni 1 hónapra menni fizetés nélküli szabadságra, mert ott az a pénz és nem esik ki semmi.

Akkor nyertél az életedben 1 hónapot amikor azt csinálsz amit akarsz. Ez az én véleményem a gazdagságot a pénz jelenti nem az idő, én munkaórákban számolom az értéket és nem pizzában. Egyébként sem fogasztok gyors kaját.

2021. márc. 26. 00:25
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 hozzászóló!

Én nekem is feltűnt az egy 2012-es cikk.

Rálehet keresni neten 1,99% jelenleg, de egyébként nekem levannak mentve az éves egyenlegértesítők és tényleg annyira jön ki.

Az állampapír pedig 3,5-6,0.


Még az is a fejembe ötlött, hogy az elítélendő hogy valaki állampapírt vesz belőle, de ha elkölti mivel szabadfelhasználású akkor nem.

Én megmondom őszintén az elején megélhetésre kellett, de utána is felvettem aztán elköltöttem, de azért fiatal a fiatal, hogy hülyeséget csináljon. Ha vannak kiskapuk akkor mindig lesznek olyanok akik kihasználják, én nem egy ilyet használtam ki.

2021. márc. 26. 00:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem közel 2 milla van diákhitelben. Olyan 40 éves vagyok :P


Persze, imádok bejárni a DH központba a kiscsávók meg a kiscsajszik közé várakozni mikor kell valami igazolás tőlük stb. Gondolom, úgy néznek rám, mint valami Sandokanra, már ha tudnák, hogy ő ki volt :D Bár nem én vagyok ott a legdurvább arc, múltkor valami Sandokan 2 balhézott, de az már tényleg veszett fejsze nyele volt, annak már felmondták a hitelét, végrehajtónál van, szóval nem is tudtak vele csinálni semmit.


A helyzet az, hogy volt már nekem mindenféle egyéb banki hitelem is, fél milla körüliek, mindtől megszabadultam már, csak ez a rohdt alattomos Diákhitel van, amitől nem lehet. Nem és nem, soha nincs annyi egyben az összeg nagysága miatt, hogy ezt egy összegben letudjam és elfelejtsük egymást örökre, ugyanakkor az alacsony kamat miatt nincs is ott a vészcsengő, hogy most csak erre kell költeni ha beledöglök is, minden hónapban a 40ezer körüli kötwlező törlesztő MELLÉ még fizessek be vagy 40 ezret előtörlesztésre, hogy haladjunk már valamerre. Nem, az a pénz mindig valami másra kell. Volt egy évig, hogy a cafeteriát erre lehetett költeni, amivel tényleg csökkent is a tartozás, na ezt látva meg is szüntették ezt a lehetőséget, hogy nehogy már elmenjenek az aranytojást tojó tyúkok :) De így meg nem csökken, csak egyre nő a tartozás az évek során. Pláne, mikor felvettem, akkor olyan 10% körüli kamat is volt.


Úgyhogy én, mióta van ez a vírus, és nem kell fizetni a havi törlesztőt, nagyon keményen ráálltam, hogy mire vége lesz a moratóriumnak, egy összegben kipengessem ezt. Ha nem teszem meg, ennek sose lesz vége. Ki lesz a sggem ha kifizetem, megint maxra kipadlózom a banki folyószámlahitelemet, ha kell még az önkéntes nyugdíjpénztártól is veszek fel vagy 200k tagi kölcsönt, de ettől meg kell szabadulni, mert ez valami borzasztó, és rendkívül frusztráló dolog.

2021. márc. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A diákhitelt nagyon okosan kell megjátszani és nem mindegy mire vagy mibe fekteted.

Én felvettem az 1-2 és pluszt. A 2 és a plusszal nem törődöm mindaddig ameddig ez a dolog kibackelhető. No de az 1, az első hónaptól kezdve mindig 10e forintot törlesztek elő (1,5M vettem fel 3 hónap alatt) és várom már, hogy meglegyen a saját lakásom. NAgyon próbálom nyomni az előtörlesztését. A többi összegnél a diákhitel 2-m lesz majd 1,5M ha végzek a mesterrel, a diákhitel plusz meg 0,5M. Szépen vissza lehet ezeket fizetni, meg az 1,99% is nagyon kedvező, de csak akkor ha havi 100e forintokat nyomsz bele, úgy hamar kimegy és nem lesz zavaró. :)

2021. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.

Ott van a cikk tetején, hogy mikori. 2012 környéken voltam én is egyetemista és akkor még 8% volt. Ti nem emlékeztek, hogy 6-10 éve a banki kamatok, hitelkamatok, minden magasabb volt? De azóta is követtem és én is tudom, hogy már két százalék. De nem ez a lényeg! Légyszi ne csináljátok már. A kamatot nem számítva minden másban (szellemében, gondolataiban) aktuális és releváns a cikk a mai napig. A második cikk pedig asszem tavalyi. Azt el sem olvastátok, csak a kamat összegébe köttök bele? Vagy nem értem miért a semmiségeken kell most rugózni.


3. A második cikk szelleme pont erről szól, amit te is leírtál. Nem kötelező egyetértenünk, de én kifizetném a helyedben, de nyilván azt csinálsz, amit akarsz.


4. "A fiatal azért fiatal, hogy hülyeségeket csináljon"

Ez rossz irány, ha a múltban elkövetetted hibáid visszanézése során magadat mentegeted. Az lenne egészséges, ha azt mondanád magadnak, hogy igen, hülye voltál, de már megbántad, tanultál belőle és tudod miért rossz, amit csináltál. Nyilván nem ismerlek és lehet félreértettem, de nekem ez jött át.


27/F

2021. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elfogadom a véleményedet, mert ettől szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák.

Viszont itt az a kérdés, hogy anyagilag melyik éri meg jobban?


Amúgy ezt nem tartom korrektnek, mert engem mint kis embert előveszel 200.000 Ft miatt, de a bankokat akik milliókat nyerészkednek őket senki nem bántja. Lehet mondani, hogy igen nekik ez a szakmájuk. Oké csak, hogy tudd a Biblia tiltja a nyerészkedést, van ilyen cikk is a kiszámolón...

Na mindegy én már eljutottam egy ideje arra a pontra, hogy szemet szemért fogat fogért. Ha ők kihasználták, hogy csóró egyetemista voltam és már akkor kamatozott a pénz amikor nem is dolgoztam, valamint hogy évekig kerestem normális munkát diplomával is. Nehogy már azt a sz*r*s 200.000 Ft-ot sajnálják tőlem mikor nagyjaink millókat lopnak.

De mivel kis ember vagyok, így csak a saját boldogulásomat tehetem jobbá, a nagy egészre nincs befolyásom. Most akkor vagy a magam ellensége leszek, vagy nem...

2021. márc. 26. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a kamatba kötöttem bele, mert a 8 és 2 százalék közötti különbség jelenti azt, hogy ez a cikk nem aktuális. Egyszerűen a mai pénzügyi helyzetben már nem igaz, amit leírt.


És nyalhatod a kiszámoló se.g.gét, ahogy akarod, akkor se változnak meg a matematika szabályai.


A második cikkel egyetértek.

2021. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9. A cikkben le van érthetően írva, hogy akkor biztosan értelmetlen megtartanod egy hiteledet, ha többet fizetsz rá kamatként, mint amennyit kapsz a megtakarított pénzedre. Pl ha 8% a diákhitel és a bankban 6% kamatot kapsz, akkor nem éri meg nem visszafizetni minél hamarabb.


Azóta annyi változott, amire senki nem gondolhatott 2012-ben, hogy létezik már ilyen, hogy több kamatot kapsz a pénzedre, mint amennyi kamatot kell fizetned a hiteledre, legalábbis a diákhitel esetében. Erre linkeltem be a második a cikket, ami logikailag következik az elsőből, ami pedig már nem a matematikával foglalkozik, hanem gondolkodásmód, szellemiség oldaláról közelíti meg a kérdést, hogy ez valóban ér-e annyit.


Van egy csomó másik régi jó cikke is, amiknek a szellemisége ugyanúgy érvényes a mai napig, csak mondjuk már nem igaz a benne lévő összeg, hogy 70 ezer forint a minimálbér, mint 2013-ban volt.

2021. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!