Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet a szülőket...

Hogyan lehet a szülőket kitiltani az OTP Junior bankszámláról?

Figyelt kérdés
Voltam nyári munkán, és költöm a pénzemet. A szülők nyomon tudják követni a tranzakciókat. Folyamatosan leszidnak, hogy a pénzemet gyűjteni kéne, nem elszórni. Pedig úgy gondolom, hogy az én pénzem, és úgy döntök róla, ahogyan szeretnék. Elegem van már az emiatti feszültségből. 17 éves vagyok.

2021. szept. 7. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Mit érdekel, jövőre 18 leszel, azt már kibírod. Akkor már lehet normál számlád.
2021. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy tudnak nyomon követni 🤔 Mégis hogyan?


Belépnek a fiókodba? Az nem igazán reális mert hát kell telefonos / appos megerősítés. Meg már itt felmerülne a kérdés, hogy a francért nem változtatsz jelszót.


Látják a postai számlakivonatot? Ezt is kétlem, mert akkor már beállítottad volna, hogy ne küldjenek.


Az egyetlen lehetőség, hogy bejárkálnak az OTPbe és tájékoztatást kérnek, bár pénzt levenni és fontosabb döntéseket meghozni már nincs joguk, mert már korlátozottan cselekvőképes vagy, de tájékoztatást kérhetnek a számlával kapcsolatban. Ez viszont nem reális.


Szóval akkor, hogy is van ez?

2021. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők telefonjára megy az SMS a tranzakciókról és valszleg a netbanki belépés jelszavát is ők tudják.

Biztos van oka, amiért nem bíznak meg benned, de ezzel kb az ellenkezőjét érik el, hogy még inkább szórni fogod a pénzed. A legokosabb, ha nyíltan megbeszéled velük, hogy ez a te pénzed és esetleg mutasd meg nekik, hogy nem teljesen értelmetlen dolgokra költöd (ugye nem?) és hogy egy részét azért félre teszed (ugye félre teszed?)

2021. szept. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

#3 Igen ez még lehet, csak mikor a kettes válaszomat írtam gondoltam ez hülyeség 🤔 Nekem is Junior számlám van és a saját telefonszámom van megadva. Amikor megcsináltuk még régebben és azt mondták volna, hogy az én telefonomra nem mehetnek az én számlám dolgai akkor inkább felálltam volna, hogy oké akkor ezt kösz nem...


Ha ez így van akkor szívás kérdező, csak velük együtt tudod megváltoztatni az alap telefonszámot ami a belépéshez is kell.

2021. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Én csak a bizalmatlanságot nem értem. Nekem a szüleim 14 évesen nyitottak junior számlát, kezdettől fogva én kezeltem, hisz saját pénzem, amit diákmelóval meg zsebpénzként kaptam.
2021. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen szülők sajnos
2021. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy mire költöd.. Már bocsi.
2021. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es miért? :D

Nem költheti el, mozizásra, chipsre, cipőre, pólóra, órára, számítógépre, bulira, telefonra? :D

2021. szept. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elköltheti, de lehet, hogy mondjuk minden héten alkoholra, bulira költi, amit oké, csináljon, csak nem csoda, ha esetleg rosszabb néven veszik ezt.
2021. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bulizós, egy évben 2x ha iszok. Viszont dohányzom (a cigit vetetem mással).


Amint pénzt veszek le, a szüleim egyből tudnak róla. Hogyan lehetséges ez?

Az én bankszámlám valahogy hozzá van csatlakoztatva az apám bankszámlájához. Le tudja kérni a banki bizonylatot, ott kiírja, hogy hol fizettem, milyen számlára utaltam, stb.


És mire költök? Mint már fentebb is írtam, cigaretta, szeretem bővíteni a ruhatáramat, egyszer utaltam a páromnak egy kis pénzt, hogy vegyen magának valamit (születésnapja volt), őt sajnos ki nem állhatják a szüleim. Főként emiatt támadtak meg. Maradt még a fizetésemből, legalább a fele, de nem értem hogy miért baj ha én döntöm el, hogy mire költöm. Ha annyira kell nekik a pénzem, akkor vegyék el.


Egyébként köszönöm a válaszokat :)

2021. szept. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!