Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Online rendelésnél nem kérte...

Online rendelésnél nem kérte a szokásos plusz azonosítást?

Figyelt kérdés

Emag-ról rendeltem kb. 20.000 Ft értékben, kártyával fizettem. A szokásos módon megadtam a kártyaadatokat, majd előkerestem a telefonomat, mert mindig kapok egy SMS-t egy hat(?)jegyű kóddal, amit a kártya hátuján lévő háromjegyű kóddal együtt be kell írni fizetéskor a kártyaadatok megadása után (vagy az OTP app-ban kell engedélyezni, de az most nincs letöltve). Ez viszont most elmaradt. Csak beírtam a kártyaszámot, lejáratot és a háromjegyű kódot, és máris sikerült a fizetés, levonta az összeget, megjött a megerősítő e-mail.


Ez normális? Nem úgy volt, hogy idén már csak a plusz védelemmel lehet online fizetni? Egy párszor már rendeltem idén online fizetéssel, és eddig mindig kérte...



2021. szept. 5. 21:37
 1/7 A kérdező kommentje:

*hátulján


Emagról idén most rendeltem először.

2021. szept. 5. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:

3DS azonositas. Azaz eros ugyfel hitelesites.

Akkor kell ha a kartyakibocsajto, bank ugy iteli meg az adott tranzakcional, hogy szukseges. Ha a webshop atad rolad egy halom szemelyes adatot a bank fele, akkor eltekinthet annal a tranzakcional a hitelesitestol.

2021. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor nem kell aggódnom, hogy esetleg valami hiba történt?

2021. szept. 6. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2021. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. szept. 6. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Plusz, ha már fizettél így Emagon, akkor egy ideig nem kéri újból.
2021. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Eddig mindig utánvéttel fizettem, ha onnan rendeltem, most használtam náluk először a kártyámat.


Amúgy most jutott eszembe, hogy a Telekom app se szokott plusz azonosítót kérni amikor számlát fizetek, úgyhogy rosszul emlékeztem.


A szüleim nagyon féltek az online kártyás fizetéstől, mindig azt mondták, hogy nem szabad, mert ellopják a pénzemet. Tudom, hogy ez így hülyeség, és a megbízható, nagyobb weboldalakon nyugodtan lehet fizetni, de még mindig bennem van sajnos ez a félelem, hiába tudom, hogy mit szabad és mit nem.

2021. szept. 6. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!